Nina Vuković sjajna i u seniorskoj konkurenciji, Tena Petračić popravila svoj rekord

15.02.2021. / Damir Žbulj

U atletskoj dvorani na Zagrebačkom velesajmu održano je drugo kolo Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske - Prva liga, u organizaciji AK Dinamo-Zrinjevac i Hrvatskog atletskog saveza.

Zapažene rezultate ostvarile su članice Maraton kluba Velika Gorica, Nina Vuković i Tena Petračić, koje su nastupile u utrci na 800 metara.

Juniorka Nina je osvojila izvrsno treće mjesto s vremenom 2:14,41. Bolje su bile tek puno iskusnije te osam i devet godina starije Kristina Dudek (2:13,20) i Maja Pačarić (2:09,85).

Tena je pak zauzela desetu poziciju s vremenom 2:27,16, ali i popravila svoj osobni i državni rekord koji drži u kategoriji mlađih kadetkinja.

Ponovno je sjajan bio član AK Velika Gorica Dino Bošnjak, koji je opet slavio na 1500 metara, ali s vremenom 3:49,53. Normu za Europsko prvenstvo (3:45.00) pokušat će istrčati 20. veljače u Istanbulu na Prvenstvu Balkana u dvorani za seniorke i seniore.

Njegov klupski kolega Borna Čeran je utrku na 800m završio na sedmom mjestu s vremenom 2:00,05.

Nakon dva održana kola u vodstvu je AK Dinamo-Zrinjevac sa 60 bodova, drugi je AK Agram s 57 bodova, a treći AK Zagreb s 28 bodova. AK Velika Gorica je na temelju dvije Bošnjakove pobjede ostvario šest bodova, dok je MK Velika Gorica trećim mjestom Nine Vuković stigao do prvog boda.