Nina Vuković i Borna Čeran u hrabrom okršaju sa seniorskom konkurencijom

16.09.2019. / Damir Žbulj

U Zagrebu je održano atletsko Kup natjecanje te Ekipno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke. Sudjelovali su i Maraton klub Velika Gorica i Atletski klub Velika Gorica, uz nekoliko zanimljivih rezultata.

MK VG je nastupio s dvoje svojih članova u četiri discipline.

Nina Vuković, iako još mlađa juniorka, hrabro se upustila u borbu sa seniorkama na utrkama od 400 m i 800 m gdje je u obje utrke zauzela sjajno četvrto mjesto s vremenima 58,72 odnosno 2:16,16.

Berislav Devčić je nastupio u utrci brzog hodanja na 5000 m te je osvojio peto mjesto s vremenom 32:29,75, dok je u bacanju kladiva s najboljim hicem od 16,24 metra zauzeo 13. mjesto.

Mlađi junior Borna Čeran (AK VG) je u seniorskoj utrci na 400 metara istrčao 53,23 i zauzeo 12. mjesto, dok je na dvostruko duljoj dionici bio i duplo bolji te je s vremenom 2:00,16 osvojio šesto mjesto.

Nakon dva dana natjecanja pobjednik seniorskog kupa je AK Agram s osvojenih 936 bodova, drugo mjesto je pripalo AK Dinamo-Zrinjevac s 593 boda, a treće AK Zagreb s 390 bodova. Kup kod seniora također je pripao AK Agram s 471,5 bodom kao i kod seniorki s 464,5 boda.

U natjecanju za Ekipno prvenstvo Hrvatske kod seniora pobjeda je pripala AK Agram sa 16.174 boda, drugi je bio AK Dinamo-Zrinjevac sa 15.616 bodova, a treći AK Kvarner sa 14.041 bodom. Kod seniorki pobjeda je pripala AK Dinamo-Zrinjevac s 17.585 bodova, druge su bile seniorke AK Agram s 16.508 bodova, a treće seniorke AK Slavonija-Žito s 13.979 bodova.