Mraclin slavio treću u nizu, hat-trick kapetana Lučića u 'petardi' Turopoljca, Polet zaustavio vodeći Samobor

26.10.2020. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina stigli su do svoje sedme pobjede u 12. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige te su trenutno na sjajnoj petoj poziciji s 22 osvojena boda, jednim više do Lomnice, dva manje od trećeg Stupnika i jedan od Strmca iz Bedenice.

-->> Josip Matić junak Jelačića, Lomnica u Vukovini prekinula niz bez poraza

Dvoboj s Dinamom iz Jakovlja, koji je u Novu grabu stigao tek s 11 igrača i bez zamjena, odlučen je u prvom poluvremenu. U sedmoj minuti Matej Skrbin pogađa mrežu suparnika, a na isteku prvih pola sata Marko Ivančić postavlja konačnih 2:0.

NK MRACLIN: Josip Marić, Robert Petravić, Marko Ivančić (Mislav Kovačević 71'), Josip Domitrović, Josip Jurić (Nikola Kuzmić 80'), Ivan Kos, Matej Skrbin, Bruno Dandić, Hrvoje Kolarić (Juraj Cvetnić 65'), Slavko Vidović, Hrvoje Šikić. Klupa: Martin Štuban. Trener: Marko Pancirov.

Odličan rezultat ostvario je i Polet, koji je pred svojim navijačima u Buševcu zaustavio lidera iz Samobora, odigravši 1:1.

Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Danijela Lovrića, a izjednačio je Zvonimir Matušin, desetak minuta prije predaha.

Posao je Poletu olakšao Marko Kolar, koji je početkom nastavka brzinski zaradio dvije javne opomene i isključenje.

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Leonardo Janječić (Ivan Klafurić 63'), Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić, Bruno Šestak (Filip Ban 88'), Bruno Jušić, Franjo Sovina, Mario Stuparić (Bruno Žordić 75'), Matija Brajković. Klupa: Josh Robertson, Daniel Brajković, Luka Rožić. Trener: Zoran Tomčić.

Turopoljac je u Kučama napunio mrežu Rakovca, a sve je praktički bilo odlučeno u prvih 20 minuta, kad su Vjekoslav Lučić, Ivan Šestok i Tomislav Horvat pogađali mrežu gostiju.

Početkom nastavka smanjio je Presečki, a Rakovec je tada zaredao s nekoliko prilika, istaknuo se i vratar Kovačić, te propustio vratiti neizvjesnost u ovaj dvoboj. No, pola sata prije kraja kapetan Lučić postiže svoj drugi pogodak i otklanja bilo kakve dvojbe, dok u samom finišu kompletira hat-trick, za konačnih 5:1.

NK TUROPOLJAC KUČE: Petar Kovačić, Stjepan Martinić (Tomislav Šutalo 66'), Dario Iličić, Marko Preradović (Stjepan Đuračić 63'), Mijo Jandriš (Matija Čaić 70'), Ivan Šestok, Branislav Bušić (Matija Fabijančić 63'), Vjekoslav Lučić, Tomislav Horvat, Dino Halilić (Ivan Markulin 66'), Adrian Perić. Klupa: Leon Jaki. Trener: Milan Marinić.

Turopoljac, Polet i Ban Jelačić imaju po pet pobjeda, dva remija i pet poraza te su izjednačeni na ljestvici sa 17 bodova!

Klas je i dalje bez pobjede, ali je na gostovanju u Bedenici osvojio svoj treći ovosezonski bod. Obje momčadi imale su svoje šanse, posebno domaćin, no, pogodaka nije bilo.

NK KLAS: Matija Sivec, Josip Preglej (Sven Butković 46'), Antonio Kundih, Antonio Matošević, Mihael Obad, Domagoj Bedeković (Nemanja Rajičević 80'), Ivan Sviličić (Denis Đukić 63'), Gabrijel Grgac, Toni Štefanac, Hrvoje Lončarić (Luka Kopilović 67'), Tin Bakota (Ivan Grgac 75'). Trener: Dragan Karanović.

Prema posljednjoj odluci Nacionalnog stožera civilne zaštite u narednih najmanje 14 dana sva sportska natjecanja održavat će se bez prisustva gledatelja.

U idućem kolu Klas dočekuje Turopoljac, Ban Jelačić gostuje kod vodećeg Samobora, Polet igra kod Stupnika, Lomnica doma čeka Strmec, a Mraclin će niz od tri uzastopne pobjede pokušati nastaviti kod Rakovca.

(Foto: NK Mraclin, NK Turopoljac Kuče)