Mraclin preokretom u derbiju učvrstio treće mjesto, Turopoljac golom Perića srušio Polet

03.05.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina sjajno su odradili gostovanje kod Svete Nedelje! U derbiju u Rakitju preokretom su slavili 2:1 te su dodatno učvrstili treću poziciju na ljestvici Jedinstvene županijske nogometne lige.

Domaćin je do prednosti stigao već u sedmoj minuti, ali je desetak minuta kasnije Josip Jurič zabio za izjednačenje.

Pogodak odluke postigao je kapetan Filip Onić iz kaznenog udarca, pola sata prije kraja.

NK MRACLIN: Josip Marić, Ivan Cerovski (Slavko Vidović 58'), Robert Petravić, Josip Domitrović, Filip Onić, Josip Jurič, Petar Milatović, Matej Skrbin, Bruno Dandić, Ladislav Roginić, Hrvoje Šikić.

U Kučama se igrao turopoljski derbi, a domaćin je protiv Poleta iz Buševca upisao petu pobjedu u nizu! Na travnjaku u Knejama obje su ekipe imale svoje prilike u prvom poluvremenu, ali se mreže nisu tresle.

Odluka je pala početkom nastavka kad je Adrian Perić poentirao poslije akcije Jandrića i Šandora.

Gosti su u preostalom vremenu pokušali doći do izjednačenja, međutim, nije više bilo promjene rezultata, a istaknuo se vratar Turopoljca Petar Kovačić.

NK TUROPOLJAC: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Dario Iličić, Mijo Jandriš (Filip Dejanović 69'), Marijo Šandor (Vjekoslav Lučić 60'), Marko Paradžik, Robert Begić, Tomislav Horvat, Miljenko Kumić (Tomislav Šutalo 76'), Adrian Perić (Marko Preradović 60'), Mario Matasić (Mile Anđelić 85').

NK POLET (BU): Hrvoje Bradić, Damir Baćan, Marko Tičarić, Leonardo Janječić (Marijo Pejak 64'), Zvonimir Matušin, Ivica Sučić, Bruno Jušić, Marko Klafurić (Ivan Klafurić 67'), Ivan Zagorec, Mario Stuparić, Daniel Brajković.

Lomnica je imala prednost na poluvremenu protiv Sloge iz Križa golom Josipa Štubana, ali nije izdržala u nastavku. Gosti su zabili tri komada i ekipi Štefa Deverića nanijeli novi proljetni poraz.

Ban Jelačić se nije dobro prove u Bedenici, Strmec je slavio 2:0, a priliku za popravni ekipa iz Vukovine imat će već u srijedu doma protiv Turopoljca.

U 26. kolu će tako Mraclin dočekati Strmec, Polet u Buševcu igra protiv Rakovca, Klas gostuje u Kerestincu, a Lomnica u Zdencima Brdovečkim.