Mraclin golom Milatovića pobjednički krenuo u četvrtoligašku avanturu, Gradići s igračem manje bolji od Topuskog

30.08.2021. / Damir Žbulj

Na otvaranju nove sezone u 4. NL Središte Zagreb naši turopoljski klubovi ostvarili su sjajne rezultate! Mraclin je u novom društvu s 1:0 dobio Rugvica Savu, dok su Gradići s 2:0 bili bolji od Topuskog, iako su posljednjih 20-ak minuta igrali bez isključenog Filipa Turkalja...

Malo je izmijenjen sustav natjecanja, klubovi su podijeljeni u dvije grupe pa će tako Mraclin i Gradići igrati u 'skupini B', zajedno s klubovim iz Zagrebačke i Sisačko-moslavačke županije.

Ekipa Damira Milanovića se sjajno snašla među četvrtoligašima te je slavljenički nastavila tamo gdje je stala prošle sezone u JŽNL: .

U goste je na Novu grabu stigla neugodna Rugvica Sava, ali su Mraclinci pokazali kako su bolja momčad, a do zasluženih bodova stigli su početkom nastavka, kad je Petar Milatović postigao odlučujući pogodak, poslije odbijene lopte i udarca Hajduka.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Robert Petravić, Josip Domitrović, Petar Milatović, Igor Hajduk (Juraj Cvetnić 90'), Matej Skrbin (Dejan Debijađi 36'), Karlo Klarić (Slavko Vidović 61' / Luka Kos 88'), Bruno Dandić, Hrvoje Koleš (Lukas Golubić 61'), Ladislav Roginić (Filip Onić 61'), Hrvoje Šikić.

Idući izazov za Mraclin bit će gostovanje kod Topuskog, koje je u prvom kolu poraženo kod Gradića.

U finišu prvog poluvremena mrežu gostiju načeo je Jurica Brdek, dok je konačni rezultat u sudačkoj nadoknadi susreta postavio Krešimir Budimir.

U drugom kolu Gradići gostuju u Rakitju kod GNK Tigar Sveta Nedelja.

NK GRADIĆI: Tomislav Zekić, Filip Turkalj, Dino Škarica (David Posavec 75'), Filip Božić, Jurica Brdek, Josip Hrženjak, Krešimir Budimir, Antonio Milić (Stjepan Pralas 46'), Luka Meštrović, Patrik Vojnić, Dominik Smolković.

U skupini A Odra je remizirala kod Duge Rese (2:2), dok je Dinamo iz Odranskog Obreža odigrao bez postignutih golova s NK Klanjec.