Mirjana Lučić zaustavljena u polufinalu kvalifikacijskog turnira na Tajlandu: Držimo fige za pozivnicu za Pariz

27.05.2024. / Damir Žbulj

Na kvalifikacijskom turniru u Pattayji za nastup na Paraolimpijskim igrama sjajan nastup imala je i naša Usponovka Mirjana Lučić, ali nažalost nije uspjela izboriti izravan plasman u Pariz...

Mrva je na Tajlandu u svojoj kategoriji 9 pobijedila u sva tri dvoboja u skupini.

"U prvom meču savladala je vrlo neugodnu igračicu Kazahstana sa 3-2, zatim je pala i druga nositeljica turnira Brazilka Marques Parinos 3-1 i za kraj grupne faze natjecanja Mirjana je pobijedila domaću predstavnicu Settisrikoedkun u tri seta," javili su iz Parasportskog saveza Velike Gorice.

Nažalost, u polufinalu je u tri seta od članice Parastolnoteniskog kluba Uspon bolja bila Indijka Sahana Ravi.

"Zadnja šansa za izboriti Paraolimpijske igre je dobivanje pozivnice, tzv. wild card. Mirjana je svojim igrama pokazala da tamo i pripada! Čestitke, Mrva na borbenosti i dobro odigranom turniru. Držimo fige za pozivnicu," dodali su iz goričkog Parasportskog saveza te su čestitali 17-godišnjem Borni Zohilu iz STK Pula na osvojenom turniru i izborenim Paraolimpijskim igrama...

Paraolimpijske igre u Parizu će se održati od 28. kolovoza do 8. rujna, a tamo će biti i Velimir Šandor, koji je na nedavnom Svjetskom prvenstvu osvojio srebrnu medalju i titulu viceprvaka.

Hrvatska za sada ima sigurnih 14 paraolimpijaca u pet sportova.