Mihael Pal treći na Prvenstvu Hrvatske u Boulderu

26.03.2023. / Klara Kosić

U subotu, 25. ožujka  organiziran je pravi spektal - Prvenstvo Hrvatske u disciplini Boulder u organizaciji Hrvatskog sportskog penjačkog saveza.

Prvenstvo se održalo u dvorani SPK Fothia, na Zagrebačkom velesajmu, a bilo je prijavljeno 300-ak natjecatelja u svim kategorijama što je najbolji pokazatelj koliko je ovo natjecanje popularno i značajno u svijetu sportskih penjača.

Mihael Pal iz Buševca popeo je 4 smjera  do "Topa" iz prve, te još tri smjera do "Zone", tj. polovice.

Time je osvojio 3.mjesto, nakon što mu je 2.mjesto izmaklo u zadnjih 10 minuta od strane Roka Borkovića Šipića, koji također kao i Mihael penje za SPK Fothia. Prvo mjesto osvojio je Darian Duka iz SPK Marulianus iz Splita.

- Drago mi je da je moj klupski kolega Rok osvojio svoju prvu medalju ove godine. Natjecanje je bilo jako izazovno, smjerovi su bili odlični i dosta teški. Prepustio sam zbog bolesti nekoliko treninga u zadnje vrijeme, i mislim da je ovo odličan uspjeh, biti treći u Hrvatskoj. Mogao sam i bolje, ali to mi je motiv da nastavim marljivo trenirat i dalje – komentirao je Mihael.

Mihael Pal treći na Prvenstvu Hrvatske u Boulderu Mihael Pal treći na Prvenstvu Hrvatske u Boulderu