Mateo Tomašić i Jan Šipušić zlatni na međunarodnom turniru u Labinu, Pinky najbolji i u ukupnom poretku

07.03.2023. / Damir Žbulj

Mlade nade velikogoričkog Pinkyja prikupljali su dragocjeno iskustvo na 36. izdanju jakog međunarodnog judo turnira Labinska republika, na kojem je sudjelovalo 30 klubova i 440 natjecatelja iz četiri države.

Pinky je nastupio s pet svojih judaša, koji su odmjerili snage u izuzetno brojnoj i jakoj konkurenciji mlađih kadeta.

Mateo Tomašić je u U-16 kategoriji do 55 kilograma osvojio zlatnu medalju, nakon što je slavio u četiri zahtjevne borbe.

Zlatni je bio i Jan Šipušić u kategoriji do 66 kilograma.

Adrian Hren zaslužio je srebro nakon poraza u finalu kategorije do 60 kilograma, dok su peta mjesta osvojili Marin Stilinović i Ante Krizmanić.

Judo klub Pinky je u ukupnom poretku mlađih kadeta, pod vodstvom trenera Ibrice Mušinovića, na 36. turniru Labinska republika osvojio prvo mjesto!

Stjepko Pišl iz JK Kokica je u kategoriji seniora osvojio brončanu medalju.