Maja Đuričić i Danijela Mihaljević predvodile uvjerljivo slavlje rukometašica Gorice u Sisku!

08.11.2022. / Damir Žbulj

Sjajnu partiju pružile su rukometašice Gorice na gostovanju u Sisku te su stigle i do svoje druge ovosezonske pobjede u sedmom nastupu u 3 HRL Središte.

Dvoboj je u prvih 20-ak minuta bio poprilično izjednačen, domaće igračice držale su priključak, ali tada su Goričanke dodale gas i golovima Danijele Mihaljević, Tare Trohe, Sare Sremić i Maje Đuričić do poluvremena odlaze na šest golova razlike.

Početkom drugog dijela prednost je narasla na 'plus osam', ali niti to nije bilo dovoljno za miran nastavak, jer rukometašice Siska hvataju priključak i dolaze na samo tri pogotka zaostatka (20:23), 15-ak minuta do kraja.

Ipak, minuta predaha koju je tada pozvala trenerica Filipa Merić urodila je plodom, Gorica je zbila svoje redove i do kraja je odigrala na vrhunskoj razini pa pitanje pobjednica nije niti u jednom trenutku došlo u pitanje. Konačnih 26:35 možda je i malo 'pretjerano', ali je sigurno i uvjerljivo slavlje Gorice itekako zasluženo!

Danijela Mihaljević je među najboljim šuterima lige, trenutno je na 56 zabijenih golova, što je osam u prosjeku po utakmici, a toliko je zabila i u Sisku, međutim, ovaj put nije bila najefikasnija. Maja Đuričić je briljirala s devet golova, a pet je dodala Sara Sremić. Tara Troha je precizna bila četiri puta, tri je zabila Sara Trešćec, a po dva su dodale Katarina Brzović i Mihaela Devčić. Svoj doprinos su dale i Lukrecija Čurek, Ivana Tolić i Tea Koleš.

Zanimljivo, rukometašice Gorice su na kraju imale deset isključenja, što znači da su trećinu utakmice igrale s igračicom manje i svejedno su na kraju bez previše stresa došle do bodova.

Odgođeni dvoboj petog kola s drugom ekipom Sesveta još uvijek nije odigran, a u devetom kolu, u nedjelju od 12.30 sati, u Gradsku sportsku dvoranu stiže Petrinia.