Lukavec u nastavku slomio otpor 'fenjeraša', Dinamo i dalje 'gazi', Gradići zaustavljeni u Zelini

15.05.2021. / Damir Žbulj

Često je posebno zahtjevno igrati utakmice u kojima su unaprijed upisani bodovi i u kojoj ste apsolutni favoriti, poput ove u kojoj je Lukavec na svom travnjaku dočekao 'fenjeraša' iz Gline.

Banovac je bio solidan suparnik, ali je ekipa Slavena Batovanje maksimalno ozbiljno odradila svoj posao i s 2:0 stigla do vrijedna tri boda.

Gosti su držali 'nulu' sve do 65. minute, kad je Josip Grdenić skinuo veliki teret s leđa domaće momčadi. U finišu je pobjedu potvrdio kapetan Luka Borković.

I dalje je Lukavec na fenomenalnoj drugoj poziciji s osam bodova minusa za Ravnicama, ali i sedam viška ispred Zagreba.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Domagoj Lagundžija (Marin Tuka 58'), Mario Meter, Luka Kovačić, Hrvoje Humeljak (Filip Župetić 90'), Luka Borković, Niki Orešković, Josip Grdenić (Benito Elez 73'), Matija Ezgeta, Dino Konjevod (Albert Valentinčić 87'), Ivan Krpečanec.

Dinamo iz Odranskog Obreža je na sjajnom četvrtom mjestu, a pobjedničku seriju nastavio je i protiv Tondacha iz Bedekovčine.

Za prednost na poluvremenu pobrinuo se Karlo Rebernjak, u samom finišu prvog dijela, neposredno prije odlaska na predah. Za konačnih 2:0 pobrinuo se Josip Ćorić, dvije minute prije ulaska u sudačku nadoknadu.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Zlatko Šolčić, Domagoj Halama (Deni Bencetić 66'), Karlo Rebernjak, Ivan Jurač, Antonio Lukić, Tomislav Janječić, Ivan Batinić, Josip Ćorić, Mamadou Papa Seck, Luka Klišanin (Patrik Jurkin 89'), Luka Budiščak (Vladimir Vinković 70').

Gradići su poraženi kod Zeline u dramatičnom dvoboju u kojem su posljednjih pola sata igrali bez isključenog Hrvoja Krstanovića, a s desetoricom na travnjaku uspjeli su smanjiti zaostatak i zakomplicirati domaćinu već 'dobivenu' utakmicu.

Zelina je na poluvremenu imala dva pogotka viška, a u 71. minuti je na semafor svijetlilo ogromnih 3:0. Međutim, ekipa Gorana Jelavića pokazala je karakter, borila se do kraja, golovima Pralasa i Turkalja vratila nadu u pozitivan ishod, ali je nažalost u konačnici ostala bez bodova.

NK GRADIĆI: Matteo Kamenjašević, Leo Đuđić (Filip Božić 46'), Filip Turkalj, Toni Borovac, Josip Hrženjak (Marko Župetić 54'), Stjepan Pralas, Luka Krstanović 62'), Hrvoje Krstanović, Igor Hajduk, Ante Radoš, Patrik Vojnić.

U nedjelju još u 28. kolu 4. NL Središte Zagreb Odra na svom travnjaku igra protiv Straže.