Lukavec slavljem u Gajnicama prekinuo crni niz, Kurilovec izgubio u Samoboru zbog dvojbenog penala duboko u sudačkoj nadoknadi

06.11.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca stigli su do treće ovosezonske pobjede na gostovanju kod Ponikvi, a ključna su bila dva pogotka iz prvog poluvremena...

Sredinom prvog dijela je Josip Žuljević načeo domaćina, dok je neposredno prije odlaska na predah Hrvoje Humeljak povećao prednost.

Ponikve su u 83. minuti smanjile zaostatak, iz penala kojeg je realizirao Vragolović, ali je 1:2 ipak ostalo na semaforu do kraja dvoboja, iako je Alen Vidaković u 88. minuti dobio drugu javnu opomenu pa je Lukavec samu završnicu odigrao s igračem manje.

Ekipa Slavena Batovanje prekinula je tako u zagrebačkim Gajnicama crni niz od četiri uzastopna poraza, a jedan od junaka bio je i vratar Ante Anić. U početnoj postavi bili su još i Marijan Grdenić, Josip Žuljević, Marko Grdenić, Hrvoje Humeljak, Luka Sedlaček, Nathan Luke Bogadi, Albert Valentinčić, Roko Krpan, Ante Banić i Alen Vidaković. Priliku je u završnici dobio i Ivan Jurleta.

Kurilovčani su bili izuzetno razočarani ishodom utakmice u Samoboru, nakon što je domaćin do sva tri boda stigao iz dvojbenog kaznenog udarca u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Sutkinja Ana Kederov nije se proslavila, a poslije utakmice 'poludio' je i trener Kurilovca Senad Harambašić, koji joj je 'pojasnio' kako nema kvalitetu za ovaj rang nogometnog natjecanja.

Stipe Vujić svladao je Lalića, a Samobor je ovim nezasluženim slavljem u derbiju sredine ljestvice 3. NL Centar odmaknuo Kurilovcu na tri boda.

U prvih 11, uz vratara Lalića, bili su i Tomislav Grdenić, Mijo Šarić, Habil Alili, Ivan Crnov, Vito Pezo, Marin Matoš, Stjepan Završki, Ante Radoš, Antonio Ćosić i Marko Ivković, dok su u nastavku ušli Stojaković, Bakula i Pušić.

Dinamo iz Odranskog Obreža nije bio ravnopravan suparnik Segesti u Sisku. Domaćin je, zahvaljujući Đuriću i Tarasenku, poslije prvih pola sata imao dva pogotka viška, a od 56. minute i brojčanu prednost na travnjaku, nakon isključenja Matije Vedriša.

Ružička je u 77. minuti postavio konačnih 3:0, za osmi ovosezonski poraz Dinama.

U idućem kolu u Odranski Obrež u nedjelju od 11 sati stiže petrinjska Mladost, dok će u subotu od 14.15 sati Lukavec dočekati Gaj iz Mača, dok Kurilovec na Udarniku igra protiv Ponikva.