Lukavec s igračem manje u završnici 'zapucao' penal i propustio pobjedu

24.10.2020. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca zadržali su svoj fantastičan niz bez poraza, no, sigurno će žaliti što na svom terenu nisu svladali Savu Strmec.

U teškim vremenskim uvjetima, po natopljenom travnjaku, domaćin je 15 zadnjih minuta igrao bez isključenog kapetana Luke Borkovića, a u samom finišu imao je i penal za pobjedu, no, vratar Bruno Lukić u 88. minuti spašava goste i konačnih 1:1.

U nervoznom dvoboju, koji je obilovao i javnim opomenama, Lukavec je do prednosti stigao već u 13. minuti, Hrvoje Humeljak bio je tada siguran realizator kaznenog udarca. Gustav Surjan svladao je Lutera u završnici prvog poluvremena, a rezultat se nakon toga više nije mijenjao.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Domagoj Lagundžija (Marin Tuka 70'), Marko Grdenić, Luka Kovačić, Marko Cimeša (Marijan Grdenić 70'), Hrvoje Humeljak, Luka Borković (CK 76'), Josip Grdenić, Benito Elez (Ivan Kaurin 61'), Matej Puntarić, Ivan Krpečanec.

Ekipa Slavena Batovanje četvrtoligašku utakmicu nije izgubila od otvaranja sezone, privremeno je na vrhu poretka, s jednakim brojem bodova kao i zagrebačke Ravnice, koje u nedjelju gostuju kod Odre.

U nedjelju u jutarnjem terminu od 10 sati Gradići igraju kod Mladosti u Zaboku.

Dinamo iz Odranskog Obreža, pod vodstvom Zdenka Brglesa, upisao je uvjerljivo domaće slavlje nad Banovcem. Na poluvremenu je već bilo 3:0, dva put je precizan Pejo Pejić, a jednom Josip Ćorić. Gosti nakon desetak minuta igre u nastavku smanjuju zaostatak, zabija Anto Ban, no, ubrzo Pejić kompletira hat-trick, a konačnih 4:2 u završnim minutama postavlja Borna Abramović.

Na ljestvici je Dinamo trenutno na četvrtoj poziciji s 22 osvojena boda, sedam manje od Lukavca.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ:  Zlatko Šolčić, Karlo Rebernjak (Ivan Fabijanec 54'), Ivan Jurač, Antonio Lukić (Tomislav Janječić 62'), Ivan Batinić, Mamadou Papa Seck, Danijel Savičić, Pejo Pejić (Luka Klišanin 77'), Luka Budiščak (Vladimir Vinković 46'), Josip Ćorić, Stipe Jurilj (Tomo Kalaj 80').