Lukavec, Posavec, Mladost iz Obrezine, Turopolje, Ban Jelačić i Gradići nastavljaju natjecanje u velikogoričkom Kupu

21.02.2021. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca izborili su drugo kolo Kupa grada Velike Gorice u Kobiliću kod Vatrogasca, kojeg su svladali s 2:1.

Gosti su poveli golom kapetana Luke Borkovića u desetoj minuti, a minimalnu prednost sačuvali su i do poluvremena. Vatrogasac je do izjednačenja stigao u 57. minuti preko Selvera Muhića, a taj se rezultat nije mijenjao sve do ulaska u sudačku nadoknadu, kad je Marko Cimeša osigurao slavlje Lukavca.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Šošić, Ivan Antunović, Selver Muhić, Ivan Kontić, Krešimir Barišić, Antonio Ivkić (Batinić 81'), Matija Šimek, Damir Matković, Marko Novak (Čavar 54'), Fran Klarić (Vuković 71').

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Domagoj Lagundžija, Marko Grdenić, Luka Kovačić, Marko Cimeša, Luka Borković (Humeljak 63'), Albert Valentinčić (Ezgeta 63'), Marin Tuka, Dino Konjevod, Petar Gudelj, Ivan Krpečenec (Josip Grdenić 75').

Prvu prepreku prošao je i NK Posavec na 'gostovanju' kod Bune, jer se utakmica igrala u Velikoj Gorici. Josip Breščaković osigurao je početnu prednost, a konačnih 0:2 postavio je Ivan Lucin, sedam minuta prije kraja.

NK BUNA: Filip Rak, Željko Cvetnić, Josip Rak (Rovišan 77'), Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Tomislav Novosel (Šebek 56'/ Vajda 79'), David Đuretić, Martin Šebek.

NK POSAVEC: Lucijano Andrijanić, Igor Bencek (Radman 81'), Stjepan Budinski Matija Breščaković, Danijel Buzov, Ivan Lucin, Ivan Smolko, Josip Breščaković, Zlatko Avgustinović (Kučan 58'), Ivan Jambrešić, Darko Kučan (Rajner 66').

Mladost iz Obrezine je bila bolja od Dinamo Hidrela nakon izvođenja jedanaesteraca (3:2), nakon što je regularni dio dvoboja u Novom Čiču završio bez postignutih pogodaka.

NK DINAMO HIDREL: Mario Zagorac, Tomislav Jakovljević, Martin Žugaj (Vukadin 56'), Karlo Španiček (Čičak 56'), Marko Rus, Filip Đuksi (Sudar 46'), Ivan Balenović, Robert Zorić, Nikola Slivak, Leo Hladni, Filip Čurla.

NK MLADOST OBREZINA: Mislav Miklec, Martin Stanušić, Bruno Ivančić, Adis Smajić (Tadić 46'), Alan Pejak, Marko Šorša (Jelić 63'), Dario Selihar, Filip Šimić (Periša 46'), Marko Kadoić, Marko Ivančić, Filip Zrnčić.

Poslije raspucavanja s bijele točke u nastavak natjecanja prošlo je i Turopolje, koje je na kraju sa 6:5 bilo bolje od Kupe iz Pokupskog.

Domaćin je na poluvremenu vodio 1:0 golom kapetana Andreasa Šejića iz pete minute. Kupa je jedanaesterce izborila u 90. minuti pogotkom Ivana Šandora, ali na kraju gosti nisu imali razloga za slavlje.

NK TUROPOLJE: Igor Ogrič, Jasmin Blagušević (Gorinjac 46'), Marin Križanac (Jambrečina 46'), Mislav Ceković (Cota 57'), Hamdija Sejfović, Andreas Šejić, Luka Zdunić, Stanko Herceg, Matej Robić, Željko Josić, Tomislav Lučić.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin, ivica Petković, Mihael Vranešić, Ivan Šestak, Ivan Klasnić (Leon Klasnić 52'), Kristijan Blažinčić (Sečenj 60'), Ivan Šandor, Josip Brajković, Stjepan Poturica.

Zanimljivu utakmicu s dosta prigoda odigrali su Ban Jelačić i Meštrica, no, ekipa iz Vukovine na kraju ide dalje.

Filip Harambašić bio je junak slavlja, nakon što je prvo u 30. minuti sigurno realizirao kazneni udarac, a šest minuta kasnije i udvostručio prednost svoje momčadi. Početkom nastavka je Marin Radaš smanjio zaostatak Meštrice, međutim, do kraja se rezultat više nije mijenjao.

NK BAN JELAČIĆ (VUKOVINA): Davor Sakač, Marko Rovišan, Dominik Smolković ( Krasnić 46'), Ivan Smok, Josip Mihanović, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić (Memić 62'), Josip Matić, Jurica Čumpek (Matković 68'), Antoni Prizmić.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Ivan Šimunović, Marin Radaš, Goran Mihalinčić (Ćevid 46'), Hrvoje Bartolović (Miličević 60'), Bruno Augustić, Matej Hanžek, Ivan Britvec, Mario Skorin, Kristijan Šečić, Pavao Galović.

Posted by NK Ban Jelačić Vukovina on Sunday, February 21, 2021

Gradići su rezultatski uvjerljivo slavili kod Klasa, ali je odluka o pobjedniku pala tek u samom finišu dvoboja u Mičevcu. Imali su gosti minimalnu prednost od 16. minute, kad je mrežu zatresao Stjepan Pralas, međutim, utakmica je riješena tek golovima Filipa Turkalja i Josipa Hrženjaka u završnim minutama.

NK KLAS (M): Dejan Inđić, Antonio Matošević, Luka Prugovečki (Kruezi 63'), Adrian Zrilić, Antonio Kundih, Domagoj Bedeković, Fran Matić, Tin Bakota, Jan Knežević (Marković 67'), Hrvoje Lončarić, Toni Topić ( Obad 71')

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj, Leo Đuđić (Božić 52'), Hrvoje Krstanović, Toni Borovac, Josip Hrženjak, Stjepan Pralas (Abazi 52'), Igor Hajduk, Igor Cindrić, Ante Radoš, Patrik Vojnić.

U prvom kolu slobodni su bili naš turopoljski prvoligaš HNK Gorica, trećeligaš Kurilovec te Polet iz Buševca, Mraclin, Turopoljac iz Kuča i Lomnica.

U osmini finala, koje je na rasporedu 28. veljače, sastaju se Mladost (O) i Polet iz Buševca, LukavecBan Jelačić, Mraclin i Turopolje, Gradići i Turopoljac iz Kuča te Posavec i Lomnica. Pauzirat će još i u ovoj fazi natjecanja HNK Gorica i Kurilovec.