Luka Povoljnjak u finišu dvoboja osigurao slavlje Kurilovčana kod Bistre

18.11.2019. / Damir Žbulj

Nakon razočaravajućeg domaćeg poraza od Trnja nogometaši Kurilovca vratili su se pobjedničkim navikama na gostovanju kod Bistre, a za konačnih 1:2 i veliko slavlje pobrinuo se Luka Povoljnjak u 90. minuti dvoboja 13. kola 3. HNL - Središte.

Vodili su Kurilovčani od sredine prvog poluvremena, mrežu domaćih zatresao je Maks Slunjski, no, pola sata prije kraja susreta Tomislav Hanžek zabija za izjednačenje.

U samom finišu dvoboja, kad se činilo da će svaka ekipa spremiti po jedan bod, ukazao se Povoljnjak, koji postiže odlučujući zgoditak.

Ispalo je savršeno za momčad Perice Vidaka, jer je i vodeći Vinogradara u ovom kolu upisao poraz i razlika do vrha trećeligaške ljestvice sad je opet smanjena na samo tri boda. Između se 'ugurala' i ove jeseni sjajna Mladost iz Petrinje, koja ima jedan bod više od Kurilovčana.

Do kraja prvog dijela sezone ostala su još dva kola, Kurilovec u subotu 23. studenog od 13.30 sati na Udarniku dočekuje Špansko, a u posljednjem ovogodišnjem nastupu očekuje ga gostovanje kod fenjeraša HAŠK-a.

NK KURILOVEC: Luka Bogović, Mijo Šarić, Matej Kelava (Luka Sedlaček 90'), Luka Povoljnjak 90', Ivan Rajić, Marin Matoš, Maks Slunjski 25', Jakov Karabatić, Luka Mandura, Tomislav Grdenić (Hrvoje Humeljak 60'), Petar Lucijan Čurek. Klupa: Jan Paolo Debijađi, Toni Borovac, Fran Stiplošek, Marin Sudar, Noa Kovačić. Trener: Perica Vidak