Lomnica 'uveličala' proslavu titule u Jastrebarskom, Polet 'pregazio' Rakov Potok, Klas preskočio i Kupu

22.05.2023. / Damir Žbulj

Trebao je to biti derbi JŽNL na jaskanskoj Centrali, ali drugoplasirana Lomnica nije imala izgleda na gostovanju kod lidera u Jastrebarskom, gdje je domaćin sve pripremio za proslavu titule.

Jastrebovi su poveli golom Luke Rupčića već u drugoj minuti, a sve je prelomio kazneni udarac sredinom prvog dijela. Najglasniji je u prosvjedima kod suca Spudića bio Petar Gudelj, koji je zaradio isključenje i nakon što je Marko Kelava realizirao penal Jaska je imala dva pogotka prednosti i igrača više na travnjaku.

Bašić je svladao Jerkovića u 36. minuti, a na konačnih 4:0 postavio je Martin Borković, početkom nastavka.

U prvih 11 Štefa Deverića bili su, uz vratara Jerkovića i isključenog Gudelja, još i Skupnjak, Gršić, Gavranović, Dijanežević, Josip Grdenić, Arbanas, Kljajić, Leonardo Mostarlić i Šoštarec, dok je na početku drugog poluvremena priliku dobio i Teo Beg.

Polet je u Buševcu 'razmontirao' Rakov Potok, a golijadu je pokrenuo Filip Dejanović već u četvrtoj minuti s bijele točke. Zvonimir Matušin je sredinom prvog dijela povećao prednost, a gosti su dva gola minusa 'čuvali' do zadnjih 15-ak minuta. Gostujućeg vratara tada je matirao Leonardo Janječić, a samo dvije minute kasnije je ponovno strijelac i Matušin. Navijače Poleta razveselio je i Bruno Šestak, a za konačnih 6:0 pobrinuo se Filip Cvitanović.

U fešti na Zvrniku sudjelovali su Krajinović, Đuretić, Banić, Dejanović, Matušin, Šestak, Jušić, Cvitanović, Pejak, Ilijević i Janječić te Baćan i Grlić, koji su ušli s klupe.

Klas je u Mičevcu s 4:2 svladao Zrinski iz Farkaševca te je tako nastavio svoj proljetni preporod. Gosti su poveli preko Mataušića u 21. minuti, a šest minuta kasnije isti igrač je ponovno svladao Petrovića. Međutim, Filip Nikola Petir je smanjio zaostatak u 35. minuti, a u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena je Mario Marić realizirao kazneni udarac za izjednačenje prije drugih 45 minuta.

Marić za potpuni preokret zabija i nakon deset minuta igre u nastavku, dok je Igor Gusak ubrzo postigao i četvrti gol Klasa i tako prelomio ovaj dvoboj.

U početnoj postavi trenera Miokovića bili su Petrović, Antunović, Petir, Shkumbin, Gusak, Marić, Matić, Kešina, Galić, Kulušić i Gredelj. Priliku s klupe dobio je Komljenović, a u finišu su ušli i Kruezi i Kerep.

Ekipa iz Mičevca je tako iskoristila remi bez golova Meštrice i Kupe te je tako nakon jako dugo vremena preuzela 14. poziciju, s jednakim brojem bodova kao i momčad iz Pokupskog, koja drži pretposljednje mjesto na ljestvici.

Bio je to tvrd, žestok i neizvjestan dvoboj u Gornjoj Lomnici, ali se početnih 0:0 nije mijenjalo.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Noa Prosenjak, Ivan Krpečanec, Kristijan Šečić, Jurica Mihalinčić (Mateo Janječić 74'), Marin Tuka, Tomislav Janječić, Mario Skorin, Goran Mihalinčić, Krešimir Košutić (Patrik Karavla 77'), Marko Ćevid.

NK KUPA POKUPSKO: Tomislav Sečenj, Marijan Petković, Leon Klasnić, Tihomir Sečenj, Ivica Petković, Ivan Muža, Matija Brajković, Benjamin Pirša (Davor Belečić 66'), Josip Brajković, Ivan Belečić (Gabrijel Zlodi 90'), Ivan Klasnić.

Obrezinska Mladost nije se proslavila na gostovanju u Jakovlju kod Dinama. Domaći su preko Cingulina i Kucelja došli do dva pogotka prednosti još u prvih pola sata, dok je Alan Pejak iz penala u 80. minuti postavio na konačnih 2:1.

Turopoljac je stradao u Klokočevcu, a Tomislav Horvat je u samoj završnici iz jedanaesterca zabio počasni pogodak za 4:1 slavlje domaćih nogometaša.

Još su tri kola do kraja sezone, Mladost će u Obrezini dočekati prvake iz Jastrebarskog, Lomnica igra doma protiv Bregane, Turopoljac i Polet igraju derbi u Kučama, Kupa u Gradićima dočekuje Slogu iz Križa, dok Meštrica ide kod Rakovog Potoka, a Klas u Bedenicu kod Strmca. Svi susreti igraju se u nedjelju od 17.30 sati.