Kurilovec s igračem manje nakon produžetaka slavio kod Dinama

29.08.2019. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca uspješno su svladali prvu prepreku u Hrvatskom nogometnom kupu te su izborili svoje mjesto u prvom kolu, točnije u šesnaestini finala.

Na gostovanju kod četvrtoligaša Dinama u Predavcu pokraj Bjelovara slavili su 3:1, nakon produžetaka.

Otežavajuća okolnost za ekipu Perice Vidaka bila je činjenica što je Juraj Spudić već do 39. minute zaradio dvije javne opomene pa su Kurilovčani do ovog uspjeha morali s desetoricom na travnjaku.

Domaćin je brzinski stigao do prednosti, jer je već u drugoj minuti Bezzera uspio svladati Debijađija.

Ipak, već u 17. minuti Luka Sedlaček vraća stvari na početak, izjednačuje rezultat, koji se nije mijenjao sve do produžetaka.

Prvo je Opačić zatresao vlastitu mrežu u 97. minuti, dok je dvije minute prije kraja dodanog vremena Luka Povoljnjak zapečatio sudbinu Dinama.

Utakmicu je sudila Ivana Martinčić, prva pomoćnica bila je Sanja Rođak-Karšić.

Kurilovčani nastavljaju natjecanje među 32 najbolje momčadi, na Udarniku bi ponovno mogla biti prava nogometna fešta (25. rujna), a parovi se određuju na osnovu koeficijenta uspješnosti klubova u natjecanju u zadnjih pet godina u Kupu.

NK KURILOVEC: Jan Paolo Debijađi, Luka Povoljnjak, Ivan Rajić, Luka Sedlaček, Maks Slunjski (Patrik Posavec 114'), Jakov Karabatić, Fran Stiplošek (Toni Borovac 59'), Luka Mandura, Juraj Spudić (39'), Tomislav Grdenić, Petar Lucijan Čurek. Klupa: Luka Bogović, Patrik Vojnić, David Posavec, Bruno Žordić, Leonardo Janječić. Trener: Perica Vidak