Kurilovec izgubio derbi u Vrapču, Lukavec 'potopljen' u Vrbovcu, Dinamo iz Odranskog Obreža slavio drugu u nizu

19.09.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca nisu dobro prošli u derbiju u zagrebačkom Vrapču. Domaćin je u petom kolu 3. NL Centar slavio 2:0, golovima Markušića sredinom prvog poluvremena i Tomšića početkom nastavka...

Vrapče je sada samo na vrhu ljestvice s 13 osvojenih bodova, dok je momčad Senada Harambašića ostala na deset, koliko ima i Vrbovec, nakon nedjeljne 1:0 pobjede nad Lukavcem.

Gostovanje Lukavca kod Vrbovca je zbog vremenskih nepogoda i potopa bilo odgođeno za nedjelju, ali nije niti to pomoglo ekipi Slavena Batovanje. Josip Colarić je ušao u igru u 54. minuti, a 20 minuta kasnije je zabio jedini gol na ovoj utakmici.

Nakon pobjede nad Maksimirom uspio je Dinamo iz Odranskog Obreža slaviti i kod Save Strmec, preokretom u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 17. minuti i s minimalnim vodstvom ulazi se i u nastavak dvoboja. No, Stipe Jurilj vraća stvari na početak, a 20-ak minuta prije kraja Matija Vedriš zabija za vodstvo Dinamovaca, koje od ovog kola vodi trener Tomica Pisačić. Darko Vučić u 77. minuti zabija i treći gostujući pogodak, a Sava Strmec je tek u finišu uspjela smanjiti zaostatak, ali nije na svojoj Lazini uspjela uzeti bod.

U šestom kolu u Odranski Obrež u nedjelju od 11 sati stiže Samobor, u subotu od 16.15 sati Lukavec dočekuje Lučko, a u istom terminu na Udarniku gostuje Vrbovec.