Kurilovec i Lukavec poraženi za kraj polusezone!

04.12.2022. / Damir Žbulj

U posljednjim ovogodišnjim utakmicama 3. NL Centar poraženi su i Kurilovec i Lukavec. Kurilovčani su izgubili 4:1 u Petrinji, a Lukavec je bez bodova ostao kod zagrebačkog HAŠK-a.

Mladost je već u prvih pola sata došla do dva pogotka prednosti, preko Marovića i poslije akcije u kojoj je autogol pripisan vrataru Franku Laliću.

Pola sata prije kraja utakmica je bila odlučena, nakon zgoditka Ivana Šipuša.

Marin Matoš je iz penala u 68. minuti smanjio zaostatak, ali je Hrnčević u 75. minuti postavio na konačnih 4:1. Iako na prvi pogled izgleda kako su Petrinjci lako stigli do bodova, ali to je daleko od realnosti. U žestokom i izjednačenom okršaju na teškom terenu domaći su tek iskoristili svoje prilike i kaznili pogreške suparnika. Bilo je i puno nervoze, trener Harambašić i njegovi igrači nisu bili previše zadovoljni suđenjem, ali prvi dio sezone je završio, vrijeme je za odmor i razmišljanja što se može popraviti u nastavku sezone.

U zadnjoj utakmici jesenskog dijela sezone od prve minute su na travnjaku bili Franko Lalić, Tomislav Grdenić, Mijo Šarić, Antonio Bakula, Ivan Crnov, Vito Pezo, Marin Matoš, Marko Kušec, Aleks Stojaković, kapetan Stjepan Završki i Antonio Ćosić, dok su u zadnjih pola sata priliku dobili i Marko Ivković, Ivan Pušić te Habil Alili.

Puno bolje nije prošao niti Lukavec, koji je na gostovanju kod HAŠK-a poražen 3:1. Domaći su poveli golom Krajačića iz 20. minute, a početkom nastavka je Pizzitola povećao prednost. U samom finišu za treći pogodak u mreži Lukavca zaslužan je Bruno Bogdanović, dok je u sudačkoj nadoknadi Ante Banić tek malo 'ušminkao' konačni rezultat.

U prvih 11 Slavena Batovanje bili su Ante Anić, Alen Vidaković, Karlo Ostojić, Josip Žuljević, kapetan Marko Grdenić, Filip Turkalj, Hrvoje Humeljak, Luka Sedlaček, Marko Cimeša, Ante Banić i Roko Krpan, zaigrali su i Albert Valentinčić te Nathan Luke Bogadi.

Kurilovčani su u 17 utakmica upisali pet poraza, četiri remija i osam poraza te su prikupili zadovoljavajućih 19 bodova. Lukavec je osvojio jedan bod manje, poslije pet pobjeda, tri remija i devet izgubljenih utakmica.

Na proljetnom otvaranju nastavka natjecanja čeka nas veliki lokalni derbi Dinama i Lukavca u Odranskom Obrežu, dok će Kurilovec na noge HAŠK-u.