Kučani slavili u Buševcu, Lomnica golovima Arbanasa zadržala vrh, nestvarnih deset komada u mreži obrezinske Mladosti u Jaski, Kupa 'popila' devet u Križu

08.11.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Turopoljca iz Kuča slavili su 1:2 u velikom lokalnom derbiju u Buševcu te su tako na najbolji mogući način 'potvrdili' pobjedu u prošlom kolu i izlazak iz rezultatske krize u kojoj su u šest prethodnih utakmica čak pet puta poraženi napuštali travnjak.

Junak je bio kapetan Mislav Čunčić, koji je ekspresno zabio novi gostujući pogodak, odmah u idućem napadu nakon što je Polet u 65. minuti stigao do izjednačenja.

Sjajno je reagirao na ubačaj iz kuta Tomislava Horvata i Hrvoje Bradić bio je nemoćan.

Turopoljac je poveo već u osmoj minuti, kad je Horvat bio egzekutor, na dodavanje Ivana Šestoka.

S druge strane, Bruno Šestak je u 65. minuti vratio malo nade domaćim navijačima u pozitivan ishod, ali nije to dugo trajalo...

Bila je ovo pravi derbi, s puno trke i dobrih akcija, uz dosta prilika, ali i izuzetno korektna, jer nije bilo potrebe niti za jednom javnom opomenom. Naravno, sjajan travnjak na Zvrniku pomogao je u tome da igrači pokažu ono najbolje što znaju. Okupio se i zavidan broj gledatelja, koji su korektno navijali za svoje ljubimce te su na najbolji mogući način uveličali ovaj dvoboj.

Trener Stiven Žitnik može biti izuzetno zadovoljan predstavama svoje momčadi u posljednja dva kola, no, trebat će to i ponoviti u nedjelju od 14 sati doma protiv Meštrice, ali i u zadnjem ovogodišnjem nastupu, kod Sloge u Križu.

Momčad Dejana Debijađija je ostala tako na 23 boda te se i dalje nalazi na sjajnoj trećoj poziciji ljestvice. U pretposljednjem kolu JŽNL prije odlaska na zimsku pauzu Polet će na gostovanje kod Vatrogasca u Zdence Brdovečke, dok će na kraju jesenskog dijela natjecanja u Buševcu ugostiti trenutno vodeću Lomnicu!

NK POLET BUŠEVEC: Hrvoje Bradić, David Đuretić, Damjan Banić (Bruno Šestak 46'), Filip Dejanović, Damir Baćan, Marko Župetić (Leonardo Janječić 70'), Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Filip Cvitanović, Ivan Zagorec (Ivica Sučić 67'), Mario Stuparić.

NK TUROPOLJAC KUČE: Fran Roko Eremija, Filip Saraf, Mario Matasić, Franko Perić (Ivan Hercigonja 68'), Matija Čaić (David Gogić 89'), Bruno Ivančić, Mislav Čunčić, Dino Hadžiabdić, Tomislav Horvat, Josip Mlinarić (Tomislav Šutalo 80'), Ivan Šestok.

Uspješno je ekipa Štefa Deverića prošla i gostovanje kod Bregane, a za nova tri boda se pobrinuo Kristian Arbanas, golovima u 15. i 60. minuti, za sigurnih 0:2.

U desetoj pobjedi sezone sudjelovali su Petar Jerković, Domagoj Lagundžija, Filip Gršić, Marko Dijanežević, Ivan Havliček (Leon Beg 73'), Kristian Arbanas (Marko Cindrić 85'), Josip Ćurić, Josip Delić, Petar Gudelj, Domagoj Šoštarec i Zvonimir Čizmadija (Teo Beg 53').

Pomalo nestvaran je bio rezultat gostovanja četvrtoplasirane obrezinske Mladosti kod Jaske Vinogradar, koja je i dalje prvi pratitelj lidera Lomnice sa samo bodom zaostatka.

Već u prvih 16. minuta Stjepan Sučić je triput morao po loptu u mrežu, sredinom prvog dijela je još jednom kapitulirao i pogodak Luke Borkovića u finišu prvog dijela nije apsolutno ništa promijenio. Domaćin je nastavio 'trpati', a Romano Župetić je u 67. minuti i izvadio vratara Sučića, kako bi ga poštedio daljnjih frustracija. Tomislav Tomić je stao među vratnice, ali je i on 'popio' tri komada. Naravno, u 10:1 porazu cijela momčad je podbacila i Mladostaši će se sada morati iskupiti u idućem kolu, doma protiv Zrinskog iz Farkaševca.

Ništa puno bolje nije prošla niti Kupa kod Sloge u Križu, završilo je 9:1 za domaćina, a gol Ivana Klasnića u 87. minuti zaista je bio tek počasni.

U idućem kolu u Pokupsko stiže Klas, koji je i dalje jedina ekipa bez pobjede i nalazi se uvjerljivo na dnu ljestvice sa samo dva osvojena boda.

U Mičevcu je u 13. kolu JŽNL s 2:1 slavio Strmec, nakon što na poluvremenu nije bilo pogodaka. Početkom nastavka Antolković zabija za gostujuću prednost, a ključni pogodak zabio je Novački, pola sata prije kraja, Fran Matić je u 87. minuti donio tračak nade domaćima, ali u samoj završnici igrači Klasa nisu uspjeli još jednom poentirati.

Izgubila je i Meštrica, uvjerljivo, na svom travnjaku od Rakovog Potoka. U derbiju sredine ljestvice Ivan Mihalinčić je tri puta vadio loptu iz mreže. Ekipa iz Gornje Lomnice ostala je bez postignutog pogotka i morat će pokazati puno bolji nogomet kod zahuktalih Kučana, ako želi izbjeći novi poraz.