Krenula je atletska sezona: Sjajni Dino Bošnjak na tragu Branka Zorka

08.02.2021. / Damir Žbulj

U dvorani na Zagrebačkom velesajmu napokon je krenula nova atletska sezona! Održano je prvo kolo Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske, a atletičarke i atletičari jedva su dočekali povratak na stazu i natjecanje.

Među 30-ak klubova našao se i AK Velika Gorica, a ponovno je sjajan bio Dino Bošnjak.

Nastupio je u utrci na 1500 metara, uvjerljivo je osvojio prvo mjesto s vremenom 3:47,92, što je ujedno i najbolji rezultat u ovoj disciplini još od 2004. godine i legendarnog Branka Zorka.

Klupski kolega Borna Čeran odlično je odradio ulogu 'zeca', ali na kraju nije završio utrku...

Noa Tončinić je nastupio u seniorskoj konkurenciji u utrci na 800 metara, bio je među najmlađima na startu i na kraju je s vremenom 2:02,83 osvojio deseto mjesto.

Na Ekipnom dvoranskom prvenstvu Hrvatske sudjeluje gotovo 30 hrvatskih klubova, a nakon prvog kola u vodstvu su AK Dinamo-Zrinjevac i AK Agram, slijede AK Slavonija-Žito Osijek, AK Zagreb, AK Sloboda Varaždin, AK Kvarner Rijeka, ASK Split, AK Sveti Ante Knin...