Kapetan Brajković odlučio derbi Kupe i Vatrogasca u Pokupskom, Meštrica s igračem manje do preokreta u Vezišću

19.04.2021. / Damir Žbulj

Derbi susret 21. kola 1. ŽNL Istok odigran je u Pokupskom, a domaća Kupa je s 2:1 dobila Vatrogasac iz Kobilića.

U zanimljivom dvoboju odluka je pala u završnici susreta, nakon što je Kupa vodila od 17. minute sjajnim golom Stjepana Poturice.

Gosti su do izjednačenja stigli u 76. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Damir Matković.

Ipak, Kupa do bodova vrijednih povratka na prvu poziciju dolazi deset minuta prije kraja, pogotkom kapetana Josipa Brajkovića.

NK KUPA (P): Dubravko Kušević, Marijan Petković, Ivan Kostadin, Ivan šestak, Mihel Vranešić, Ivica Petković, Stjepan poturica (Domagoj Grahovac 87'), Ivan Šandor, Josip Brajković, Jurica Ruklić, Robert Bašić.

NK VATROGASAC (K): Matia Caput, Josip Batinić, Josip Šošić, Vjekoslav Čavar, Selver Muhić, Ivan Kontić, Ivan Landeka (Antonio Ivkić 62'), Krešimir Barišić, Matija Šimek (Ivan Antunović 42'), Damir Matković, Toni Štefner.

Meštrica je s identičnih 2:1 stigla do slavlja na gostovanju kod Milke Trnine u Vezišću, iako je većinu utakmice igrala s igračem manje...

Goran Mihalinčić je prvu javnu opomenu dobio već u drugoj minuti, dok je isključenje zaradio u 39. minuti, kad je domaćin i stigao do prednosti.

Međutim, brojčano inferiorni, ali borbeni Lomničani u 58. minuti dolaze do izjednačenja, Bruno Augustić vraća utakmicu u egal, dok je Pavao Galović iz kaznenog udarca u 65. minuti u potpunosti okrenuo dvoboj u korist Meštrice. Desetak minuta prije kraja crveni karton dobio je i domaći igrač Alen Kanceljak, što je Meštrici ipak olakšalo završnicu dvoboja.

NK MEŠTRICA: Ivan Mihalinčić, Marin Radaš, Goran Mihalinčić, Matej Hanžek, Bruno Augustić, Ivan Britvec, Mario Skorin, Kristijan Šečić, Pavao Galović, Dominik Habuš (Martin Orečić 60'), Marko Ćevid.

Kupa je na vrhu ljestvice s 42 osvojena boda, ali Meštrica je jako blizu, ima dva boda manje, uz jednu odigranu utakmicu više.

Buna je na svom terenu odigrala 1:1 s Kloštrom, a do boda je stigla golom Matka Đurašina na samom početku drugog poluvremena.

NK BUNA: Filip Rak, Josip Rak, Antonio Mrkonjić, Marko Kovačić, Stjepan Cavrić, Matko Đurašin, Ivan Rak, Robert Huđber, Danijel Škojc (Hrvoje Nakić 61'), David Đuretić (Nikola Šebek 57'), Martin Šebek (Josip Muža 81').

Dinamo Hidrel nije dobro prošao kod Jelačića u Banovu (3:0), Posavec je s minimalnih 1:0 poražen kod Dubrave, dok će Mladost iz Obrezine utakmicu protiv Gaja dobiti bez borbe, jer gosti nisu stigli na utakmicu.