Juraj Spudić u finišu donio novo slavlje Kurilovčanima

07.03.2020. / Damir Žbulj

Nogometaši Kurilovca upisali su novu pobjedu na otvaranju nastavka sezone u 3. HNL Središte pa su nakon prošlotjednog slavlja kod Ponikvi s identičnih 2:1 na Udarniku dobili Gaj Mače.

Bio je to uzbudljiv dvoboj, koji je odlučen u samoj završnici utakmice, a junak je bio Juraj Spudić, koji je desetak minuta prije kraja zabio za konačni rezultat.

Sva tri pogotka pala su u nastavku utakmice, a obranu gostiju je nakon četiri minute igre u drugom dijelu probio Luka Sedlaček. Ekipa Perice Vidaka je prednost na teškom i mekanom travnjaku čuvala do 72. minuti, kad je Dino Postonjski zabio za izjednačenje.

Kurilovčani se nisu pomirili s osvajanjem tek jednog boda te su u konačnici ipak uspjeli usmjeriti ovaj susret na svoju stranu, lukavim pogotkom Spudića, koji je nekoliko minuta kasnije pljeskom ispraćen s terena. Umjesto njega ušao je povratnik nakon ozljede Petar Lucijan Čurek.

Vidak je pola sata prije kraja umjesto Sedlačeka uveo Luku Tramontanu, koji je ove zime stigao u Kurilovec, dok je u sudačkoj nadoknadi taktički zamijenio Humeljaka za Ivana Rajića.

KURILOVEC PROTIV 'KURILOVCA'

Zanimljivost ovog dvoboja, u kojem su pravdu dijelile Jelena Kumer, Maja Petravić i Ivona Pejić, bila je i nesvakidašnja činjenica kako su gosti iz Mača u Veliku Goricu stigli s istom bojom dresova kakve ima i Kurilovec pa im je domaćin velikodušno ustupio svoju zamjensku garnituru.

Kurilovčani su nakon nove pobjede i dalje na drugoj poziciji ljestvice, sada s četiri boda manje od vodećeg Vinogradara, koji u nedjelju na svom travnjaku igra protiv fenjeraša HAŠK-a.

U idućem kolu Vidakova momčad će pobjednički niz pokušati nastaviti u županijskom okršaju u Dugom Selu, kod trenutno pretposljednje ekipe trećeligaškog natjecanja.

NK KURILOVEC: Jan Paolo Debijađi, Mijo Šarić, Mislav Čunčić, Marin Matoš, Luka Sedlaček (Luka Tramontana 62'), Jakov Karabatić, Juraj Spudić (Petar Lucijan Čurek 84') Tomislav Grdenić, Hrvoje Humeljak (Ivan Rajić 90'+1), Josip Marinić, Marko Muhar. Na klupi: Luka Bogović, Marin Sudar, Filip Dianežević, Mate Tominac.