Još jedna 'luda' utakmica Gradića i važna pobjeda u golijadi, Jelačić kapitulirao u završnici

30.04.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića odigrali su još jednu utakmicu za pamćenje, u kojoj su trebali zabiti četiri pogotka za pobjedu i vrijedna tri boda! U derbiju začelja uspjeli su na kraju pred svojim navijačima slaviti 4:3 te su u izravnom okršaju preskočili Topusko na ljestvici.

Nakon četiri uzastopna poraza ekipa Zorana Tomčića vratila se na pobjedničke staze, a utakmica protiv Topuskog je i dinamikom i konačnim ishodom podsjetila na onu protiv Stupnika iz 17. kola, koja je završila s identičnih 4:3.

Ovaj put gosti su poveli preko Gomaza u 1. minuti, ali je ubrzo Josip Raković izjednačio. Ipak, sredinom prvog dijela Alibegić ponovno vraća prednost Topuskom, a tako se odlazi i na predah. Raković je početkom nastavka vratio stvari na početak, dok su Marko Preradović s bijele točke i Miljenko Bencalić, nešto malo više od pola sata prije kraja, brzinski odveli Gradiće na dva razlike. Naravno, nije moglo proći bez drame, Borna Abramović je u 65. minuti smanjio gostujući zaostatak i odveo ovaj dvoboj u neizvjesnu završnicu. Sve se na kraju dobro završilo, iako je u sudačkoj nadoknadi 'pocrvenio' Filip Božić, no, na semaforu je ostalo tih 4:3.

U prvih 11 Gradića bili su Dario Michael Maricevic, David Posavec, Filip Božić, Marko Preradović, Hrvoje Koleš, Jake Nicholas Donahue, dvostruki strijelac Raković, Patrik Vojnić, Meheza Baross Ahouloumi, Miljenko Bencalić i kapetan Hrvoje Krstanović. Zbog obiteljskih i poslovnih obveza Filip Brzović i Krešimir Budimir stigli su na utakmicu na poluvremenu te su zaigrali u drugom dijelu. Priliku s klupe dobio je u David Ćaćić, a u završnici je ušao i Nikola Cindrić.

Mraclin je na gostovanju kod TOP-a u Kerestincu odigrao bez pobjednika 0:0, dok je Jelačić poražen u Vukovini od Stupnika 2:1. Kovačević je goste doveo do prednosti u 54. minuti, ali je Luka Artuković pet minuta kasnije utakmicu vratio u egal. Na ulasku u sudačku nadoknadu pobjednički gol za Stupnik zabija Ivan Zelenika.

U idućem kolu Gradići svoju borbu za opstanak nastavljaju kod Libertasa u Novskoj, Jelačić u subotu igra kod Lekenika, dok će Mraclin u nedjelju na svojoj Grabi dočekati drugoplasirani Naftaš Ivanić.