Ivan Rajič zabio za bod Gradića protiv Zeline, Mraclin izgubio derbi u Kutini

07.11.2022. / Damir Žbulj

Vrijedan bod osvojili su nogometaši Gradića na svom travnjaku protiv tada još prvoplasirane Zeline, koja je ovom remijem i ostala bez vodeće pozicije na ljestvice 4. NL Središte Podskupina B.

Gosti su poveli u samoj završnici prvog poluvremena, preko Josipa Sliškovića, ali je Ivan Rajič sedam minuta prije kraja postavio na konačnih 1:1.

U prvih 11 Gradića bili su Vedran Beblek, David Posavec, Ivan Rajič, Patrik Posavec, Toni Borovac, Hrvoje Krstanović, Stjepan Pralas, Andrija Cerovski, Domagoj Abramović, Matej Godinić i Patrik Vojnić, a početkom nastavka u igru su ušli i Leon Šuman i Filip Božić, koji je u 81. minuti mjesto na travnjaku prepustio Davidu Ćaćiću.

Mraclin je izgubio derbi s Moslavinom u Kutini odigran na umjetnoj travi. Luka Lončarević bio je junak domaćih navijača, a pogodak za 1:0 slavlje zabio je u 74. minuti dvoboja.

U početnoj postavi bili su Patrik Crnolatec, David Marjanović, Josip Domitrović, Vjekoslav Lučić, Petar Milatović, Igor Hajduk, Emanuel Krizmanić, Karlo Klarić, Bruno Dandić, Hrvoje Koleš i Krešimir Budimir. Trener Dužić priliku je u nastavku dao i Juriču, Kosu, Debijađiju i Dadoviću.

Jelačić je u Vukovini uzeo bod Naftašu iz Ivanića, a završilo je bez postignutih golova. U idućem kolu ekipa Stefana Rajića igra kod Croatije u Hrastju. U nedjelju od 13 sati će i Mraclin dočekati Lekenik, a Gradići u istom terminu igraju doma s Moslavinom.

Za Jelačić su nastupili Davor Sakač, Marko Rovišan, Ivan Landeka, Mateo Maslač, Petar Krasnić (Josip Hrženjak 60'), Juraj Ivanković (Bruno Augustić 60'), Fran Milatović (Josip Miletić 46'), Josip Matić (Dorian Zebec 74'), Miron Memić, Jurica Čumpek, Dominik Smolković (Jakov Karaula 64').

NK Odra natječe se u 4. NL Središte Podskupina B, a dvoboj 12. kola u Dubravi Zabočkoj protiv Rudara završio je 0:0. Odra je na sedmoj poziciji ljestvice sa 17 osvojenih bodova.

Odru s klupe vodi Ivan Milas, a kod Rudara su igrali Mate Zubak , Luka Brebrić, Ivan Kljujev, Noa Kovačić, Antonio Turković, Ante Gudelj, Filip Luter, Ivan Gudelj, Josip Pavek, Andrija Gudelj i Andrija Topalović te Marko Bačurin, koji je u 30. minuti ušao umjesto Kljujeva, a u 90. je svoje mjesto prepustio Marcu Banu. Haithem Hanachi dobio drugo poluvrijeme.

Kapetan Filip Luter je trenutno i najbolji strijelac lige s devet golova, koliko ima i Marko Jurčić iz NK Prečko.

U idućem kolu na rasporedu je derbi s Poletom iz Svete Klare.