Igor Hajduk s dva komada u završnici 'dokrajčio' Jelačić, Mraclin pred svojim navijačima slavio u susjedskom derbiju

05.03.2023. / Damir Žbulj

Lokalni derbi dva prijateljska i susjedska kluba, Mraclina i Ban Jelačića iz Vukovine, završio je uvjerljivom 4:1 pobjedom domaćina na Novoj grabi.

Oni koji su možda malo i zakasnili na početak nisu vidjeli pogodak Ivana Kosa u šestoj minuti za vodstvo Mraclina, a možda niti sjajan dalekometni pogodak Petra Krasnića iz 11. minute za izjednačenje.

Mreže su nakon toga mirovale sve do same završnice prvog dijela, kad je nakon ubačaja iz kuta Vjekoslav Lučić bio najspretniji u gostujućem kaznenom prostoru.

Ekipa Stefana Rajića pokušala je u nastavku ponovno doći u egal, ali u samoj završnici Mraclin preko kapetana Igora Hajduka zabija još dva komada i zasluženo dolazi do sva tri boda.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, David Marjanović, Josip Domitrović, Vjekoslav Lučić, Antonio Dadović (Petar Milatović 46'), Ivan Kos (Slavko Vidović 69'), Igor Hajduk, Krešimir Budimir, Karlo Klarić (Dejan Debijađi 46'), Bruno Dandić, Ivan Kaurin.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Ivan Landeka, Mateo Maslač, Jakov Karaula, Bruno Augustić (Josip Hrženjak 70'), Petar Krasnić, Juraj Ivanković, Miron Memić (Josip Miletić 62'), Josip Matić, Dominik Smolković, Fran Milatović (Domagoj Koprivčić 76').

Na ljestvici 4. NL Središte Podskupina B momčad pod vodstvom Gorana Jelavića sada je na trećoj poziciji s 34 osvojena boda, pet manje od GNK Tigar Sveta Nedelja i sedam od vodeće Zeline.

Utakmica 17. kola između Gradića i Stupnika odgođena je za svibanj, a iduće subote Gradići će gostovati u Vukovini kod Jelačića, dok Mraclin u derbiju ide na noge četvrtoplasiranom Naftaš Ivaniću.