'Hat-trick' Grozdeka za nevjerojatan preokret Lukavca, Bakula i Artuković osigurali feštu na Udarniku

21.05.2023. / Damir Žbulj

Sjajan preokret pred svojim navijačima kreirali su nogometaši Lukavca u 32. kolu 3. NL Centar, nakon što su pola sata prije kraja gubili dva razlike...

Trešnjevka je povela u finišu prvog dijela preko Josipovića, dok je Patrik Pereža u 59. minuti domaćina 'bacio u provaliju'...

Međutim, tada je krenuo 'show' Antuna Grozdeka, koji je zabio tri komada u spektakularnom povratku i preokretu za 3:2 pobjedu.

Prvo je mrežu Trešnjevke zatresao u 71. minuti, šest minuta prije isteka regularnog vremena siguran je iz kaznenog udarca, a dvije minute kasnije kompletirao je hat-trick za veliko i važno slavlje Lukavca, deseto ove sezone!

U prvih 11 Lukavca bili su Ante Anić, Marijan Grdenić, Josip Žuljević, Alen Vidaković, Antonijo Vujičić, Antun Grozdek, Marko Cimeša, Domenik Quni, Luka Povoljnjak, Luka Talan i Ante Banić. Početkom nastavka ušao je Karlo Ostojić, priliku je uskoro dobio i Hrvoje Humeljak, a u samoj završnici i Mario Milašinović.

Feštalo se i na Udarniku, nakon što su Kurilovčani s 2:1 dobili Gaj Mače.

Antonio Bakula je probio gostujuću obranu u 69. minuti, a četiri minute kasnije je Luka Artuković zabio ključni pogodak.

Gregurić je desetak minuta prije kraja smanjio zaostatak, ali to nije bilo dovoljno i Kurilovčani su također deseti puta uzeli sva tri boda.

U početnoj postavi Dinka Livade bili su Išek, Ivković, Saiti, Artuković, Turkalj, Selman, Bolješić, Bradić, Drezga, Stojaković i Završki. Bakula je ušao  u 57. minuti, kad i Resler. Sedam minuta prije kraja priliku su dobili i Pezo i Blagoev, a u sudačkoj nadoknadi i Pušić.

Dinamo u Odranskom Obrežu nije imao izgleda protiv lidera iz Karlovca, iako je Josip Ćorić već u četvrtoj minuti zabio za početnu prednost domaćih. Kristaj je zabio dva komada, a jednom su precizni bili Ivan Matiazh i Srbljinović, za konačnih 1:4.

Još su dva kola do kraja, Dinamovci su u nezavidnoj poziciji na 16. poziciji s 34 boda. Lukavec ima tri više, a Kurilovec je točno na sredini ljestvice s 40 osvojenih bodova.

U pretposljednjem kolu Kurilovčani gostuju kod Trešnjevke, Lukavec ide u Petrinju kod Mladosti, a Dinamo igra izuzetno važan dvoboj kod HAŠK-a.