Gradići izbjegli novi poraz, Dinamo (OO) s igračem manje stigao do sedme pobjede i trećeg mjesta

31.10.2020. / Damir Žbulj

Nogometaši Gradića prekinuli su niz od dva uzastopna poraza, ali doma protiv kutinske Moslavine ipak nisu slavili...

Uzbudljiv dvoboj završio je 2:2, Gradići su dva puta vodili, gosti su do drugog izjednačenje stigli u 82. minuti, a u samom finišu propustili su realizirati kazneni udarac za pobjedu.

Igor Hajduk je na isteku prvih pola sata Gradićima osigurao početku prednost, ali nekoliko minuta kasnije Cvrtila zabija za 1:1, rezultat koji je stajao do posljednjih 15-ak minuta. Jurica Brdek pogađa za novo vodstvo domaćih, ali Cerovečki ipak Moslavini donosi bod.

NK GRADIĆI: Ivan Zagorac, Filip Turkalj (Junior Cedrick Yame Loaw 80'), Igor Cindrić, Leo Đuđić (Filip Božić 46'), Toni Borovac (Luka Krstanović 83'), Jurica Brdek, Armin Abazi, Marko Župetić (Josip Hrženjak 53'), Krešimir Budimir, Igor Hajduk, Ante Radoš. Trener: Goran Jelavić.

Dinamo iz Odranskog Obreža se sedmom ovosezonskom pobjedom probio treće mjesto ljestvice 4. NL Središte Zagreb. Na gostovanju kod Save Strmec slavio je s 3:1, iako je posljednjih 20-ak minuta bez isključenog Mamadoua Papa Secka, koji je u nastavku skupio dvije javne opomene.

Na poluvremenu je bilo 0:2, oba puta je strijelac bio Josip Ćorić.

Umjesto da domaćin iskoristi brojčanu prednost u 78. minuti dobio je i treći gol, 'džoker s klupe' Luka Klišanin prelomio je dvoboj. Sava je tek u samom finišu ublažila poraz preko Zelenike.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Zlatko Šolčić, Stipe Jurilj (Luka Klišanin 66'), Mamadou Papa Seck (CK 69'), Vladimir Vinković, Ivan Batinić, Lovro Šimić, Danijel Savičić (Robert Bošnjak 90'), Pejo Pejić, Luka Budiščak, Ivan Fabijanec, Josip Ćorić. Trener: Zdenko Brgles.

Odra je nastavila niz bez pobjede, ali je kod Rugvice Save remizirala rezultatom 1:1. Domaćin je sredinom prvog dijela poveo, no, Ivan Dodić u 58. minuti zabija za izjednačenje i vrijedan bod u borbi za opstanak.

NK ODRA: Mate Zubak, Admir Tahirović, Valentin Borković, Jurica Rogić, Ivan Šipuš, Karlo Bundek (Ivan Kljujev 89'), Filip Luter, Domagoj Šipuš (Marko Bačurin 71'), Karlo Kasabašić, Ivan Dodić, Marco Ban. Trener: Branko Mlinar.

Sve utakmice igraju se bez prisustva gledatelja, što naravno izaziva revolt kod niželigaša, kojima su prihodi od ulaznica i 'sa šanka' velika stavka u proračunu.

Uglavnom, morat će nekako 'preživjeti' ovaj jesenski dio sezone, a svi skupa se nadamo kako će na proljeće epidemiološka situacija biti puno, puno povoljnija.

Idućeg vikenda Odra gostuje kod Slunja, Dinamo u Odranskom Obrežu čeka Sutlu Laduč, dok se u Lukavcu igra veliki derbi, jer u goste lideru stižu Gradići, koji su s 21 osvojenim bodom trenutno na sedmoj poziciji.