Gostovanje u Zaprešiću bit će prva 'kvalifikacijska' utakmica za rukometašice Udarnika

16.02.2021. / Damir Žbulj

Rukometašice Udarnika upisale su novi poraz u 2. HRL Zapad. U Gradskoj sportskoj dvorani s 21:32 uvjerljiva je bila ekipa riječkog Zameta, koja pretendira za povratak u prvoligaško društvo.

Utakmica je bila izjednačena tek u prvih 15-ak minuta, no, gošće tada malo dodaju gas i u dvije serije uzastopnih pogodaka rade opipljivu razliku, koja je na poluvremenu bila 11:17.

Sličan rasplet i u nastavku, Zamet u posljednjoj četvrtini dvoboja odlazi na dvoznamenkastu prednost i rutinski dolazi do svoje devete pobjede u 13. nastupu.

Bez golova Marije Kusanić teško je bilo pružiti snažniji otpor. Ulogu najefikasnije preuzela je Gabrijela Skrbin s osam pogodaka, Barbara Gilinger dodala je pet, a po jednom su precizne bile Burić, Štefanić, Cerovski, Obajdin, Miletić, Sertić, Gujić i Gvardiol.

Ekipi Tomislava Mesarova ovo je 11. ovosezonski poraz, međutim, pravi izazov za Udarnice bit će u idućem kolu protiv izravnih konkurentica u borbi za opstanak, na gostovanju u Zaprešiću.