Goričani 'zakazali' u Umagu

17.10.2021. / Damir Žbulj

Nakon nekoliko sjajnih utakmica i uvjerljivih pobjeda rukometaši Gorice 'zakazali' su na gostovanju u Umagu. Primili su čak 37 golova, zabili sedam manje i to nije nešto što je u dosadašnjim utakmicama krasilo ekipu Andrije Nikolića.

Tek prvih 20-ak minuta dvoboj je bio izjednačen, Goričani su posljednje vodstvo imali u 16. minuti, kad je Čakarić zabio s krila.

No, tada domaćin radi seriju, koja se pokazala i ključnom za cijeli susret pa se na predah odlazi s velikih 22:14.

Nezaustavljiv je bio Tim Tomljanović, koji je na kraju utrpao deset golova, uz samo dva promašaja. Ništa slabiji nije bio niti Gabrijel Buvinić s devet golova, uz savršeni učinak, dok je Fran Lučin imao nevjerojatnih 18 obrana.

Imao je Umag u nastavku i devet golova viška i ovo je bila jedna od onih utakmica u kojoj ništa ne ide po planu. Završnih 37:30 probat će se što prije zaboraviti...

Lucian Bura je zabio devet golova, ali mu je trebalo 'čak' 16 pokušaja, što je netipično za najboljeg strijelca Paket24 Premijer lige. Ceković je imao šut 4/10, a Sladoljev, Turčić i Jozepović skupili su zajedno tek pet obrana.

Gorici je ovo treći poraz sezone i trenutno je izvan pozicija koje vod u Ligu za prvaka. Prilika za popravak dojma je u subotu protiv Karlovca, koji je na trećoj poziciji s četiri pobjede i dva poraza.