Goričani 'pregazili' Bjelovar

08.04.2021. / Damir Žbulj

Nakon što je u prvom kolu Lige za ostanak očekivano deklasirala Dubrovnik i u drugom nastupu Gorica je bila uvjerljiva. U Gradskoj sportskoj dvorani 'stradao' je Bjelovar te su Goričani još jednom potvrdili kako svojom kvalitetom ne pripadaju u ovo društvo.

Lucian Bura 'torpedirao' je goste s devet postignutih golova, Juro Čakarić dodao je šest komada, bez promašaja, dok je Vrbić bio precizan pet puta. Dobru partiju je protiv svog bivšeg kluba pružio Domagoj Grizelj, koji je postigao četiri pogotka iz pet pokušaja, a sjajni su bili i Filip Goričanec sa sedam asistencija i Tompa Sladoljev s 13 obrana.

Bjelovarčani su u prvom dijelu bili 'ravnopravan' suparnik, čak u jednom trenutku na semaforu imali i minimalnih 10:11, ali su igrači Andrije Nikolića već do poluvremena napravili ugodnu razliku (18:14), dok su u nastavku u potpunosti 'pregazili' goste. Prednost je do sredine drugog dijela bila dvoznamenkasta, u nekoliko navrata čak i 'plus 12'...

U posljednjih desetak minuta Gorica 'diže nogu s gasa' pa je pobjeda rezultatski mogla biti i uvjerljivija od konačnih 37:29.

Ovaj tjedan nakon Uskrsnih blagdana rukometaši imaju dvostruki program, u subotu 10. travnja na rasporedu je gostovanje kod riječkog Zameta.