Gorica izdržala jedno poluvrijeme

14.10.2016. / Nefertum IT
Cibona i Gorica odigrali su sinoć u Draženovom domu unaprijed utakmicu trećeg kola A-1 lige u kojoj je pobjedu rezultatom 90:65 slavila domaća momčad.

Igrači Gorice kroz cijelo prvo poluvrijeme bili su ravnopravan protivnik, a sredinom druge dionice došli su i najveće prednosti od plus četiri (23-27). Međutim, prilikom odlaska na odmor minimalnu prednost imala je Cibona (40-39). Johnson, Sulejmanović, Slavica i Bošnjak dali su doprinos Ciboninoj seriji od 10:0 na startu drugog poluvremena i prvom odlasku na dvoznamenkastu prednost (50:39), nakon čega je prednost domaćih košarkaša stalno rasla zaustavivši se na konačnih +25.

Elijah Johnson zabio je 18 poena, Nik Slavica 16 (5sk, 7as), a Paolo Marinelli 13 za Cibonu, dok su David Ušić (16p, 6sk, 3as) i Mašan Vrbica (15p, 5as) bili najraspoloženiji u momčadi trenera Nevena Nikolića.