Furiozna partija rukometašica Gorice: Maja Đuričić, Danijela Mihaljević i Anamaria Puđa napunile mrežu Moslavine

07.12.2022. / Damir Žbulj

Petu pobjedu sezone upisale su rukometašice Gorice u domaćem dvoboju s Moslavinom, u 11. kolu 3. HRL Središte! Bio je to dvoboj u kojem su gošće diktirale ritam i rezultat u prvih 20-ak minuta, imale su u tom razdoblju i četiri pogotka prednosti, ali su Goričanke do predaha uspjele uhvatiti priključak te čak i povest s tri pogotka razlike...

Rukometašice Moslavine početkom nastavka s dva uzastopna pogotka dolaze do izjednačenja, međutim, tada Goričanke 'dodaju gas' i u furioznoj seriji postižu šest golova u nizu i dolaze na velikih 22:16. Sredinom drugog dijela domaće rukometašice rade još jedan sjajan niz i s pet uzastopnih zgoditaka odlaze na nedostižnih 32:22, desetak minuta prije kraja.

Igračice Filipe Merić možda su tada i pomislile kako je utakmica gotova, do kraja su postigle tek dva pogotka, no, slavlje i nova dva boda ipak nisu došla u pitanje. Na ulasku u zadnju minutu bilo je pet razlike, a gošće iz Kutine su u finišu tek 'ušminkale' rezultat na konačnih 34:31.

Maja Đuričić predvodila je Goricu s osam golova, a po sedam su dodale i Danijela Mihaljević i Anamaria Puđa. Tara Troha precizna je bila četiri puta, Klara Nedić je dodala tri komada, a Katarina Brzović dva. Jednom su mrežu suparnica pogađale i Nika Vajdić, Sara Milanović i Lorena Rukavina.

Odlične su bile i vratarke Helena Katalinić, Tea Koleš i Lukrecija Čurek, dok su doprinos dale i Ivana Tolić, Mia Kovačić i Carla Kovačić.

Kod poraženih bolja od ostalih bila je Magdalena Cvetić s devet golova.

Goričanke se trenutno nalaze na osmoj poziciji s 11 osvojenih bodova, a imaju i utakmicu manje, odgođeni dvoboj s drugom ekipom Sesveta. Odgođen je i dvoboj idućeg kola s drugom ekipom Dugog Sela, a do kraja polusezone čeka ih i domaći susret s križevačkim Radnikom.