Filip Harambašić presudio derbi Jelačića i Turopoljaca, Mraclin i Polet uspješni domaćini

06.05.2021. / Damir Žbulj

Za nogometaše Jedinstvene županijske nogometne lige ovaj tjedan nije bilo odmora od natjecanja, igralo se 26. kolo...

Veliki susjedski derbi igrao se u Vukovini gdje je Ban Jelačić s minimalnih 1:0 svladao Turopoljac iz Kuča.

Pogodak odluke zabio je Filip Harambašić iz slobodnog udarca već u drugoj minuti utakmice i nakon toga su mreže mirovale.

Jelačić se nakon gubitka bodova u Bedenici na najbolji način vratio pobjedama, a trenutno je na petoj poziciji s 47 bodova, tri manje od Svete Nedelje.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Dominik Smolković, Saša Sabljak, Filip Harambašić, Mateo Nikić, Josip Miletić (Petar Krasnić 75'), Josip Matić, Miron Memić (Ivan Smok 46'), Jurica Čumpek, Antoni Prizmić, Josip Mihanović.

NK TUROPOLJAC KUČE: Petar Kovačić, Stjepan Martinić, Filip Dejanović (Marko Preradović 58'), Dario Iličić, Mijo Jandriš, Adrian Perić, Mario Matasić, Tomislav Horvat, Marijo Šandor (Mile Anđelić 69'), Vjekoslav Lučić (Tomislav Šutalo 76'), Matija Fabijančić (Dino Halilić 58').

Novu pobjedu upisao je i Mraclin, koji na svom travnjaku s 4:2 nadigrao Strmec.

U sjajnom prvom poluvremenu palo je čak pet golova, a domaćin je imao 3:2 prednost, nakon hat-tricka sjajnog Ladislava Roginića.

U nastavku se rezultat nije mijenjao do završnice, a Mraclinci su uspjeli četiri minute prije kraja golom Petra Milatovića zaključiti uspješno ovu priču.

Momčad Damira Milanovića je na trećoj poziciji s 55 bodova, jednim manje od TOP-a, koji je u ovom kolu u Kerestincu s 5:0 deklasirao Klas iz Mičevca.

NK MRACLIN: Sonny Boy Dražić, Ivan Cerovski (Robert Petravić 61'), Domagoj Desput, Josip Domitrović, Filip Onić, Josip Jurič, Petar Milatović, Matej Skrbin, Hrvoje Koleš, Ladislav Roginić, Hrvoje Šikić.

Odličan posao odradio je  Polet u Buševcu, sigurnim 3:0 slavljem nad Rakovcem.

Kapetan Ivica Sučić je već u prvoj minuti načeo goste, ali je odluka pala tek u posljednjih 20-ak minuta. Zvonimir Matušin je prvom povećao prednost, a onda u finišu dvoboja postavio i konačni rezultat.

NK POLET BUŠEVEC: Nikolas Culović, Damir Baćan (Janko Mikulić 85'), Leonardo Janječić, Marijo Pejak, Zvonimir Matušin, Ivica Sučić, Bruno Jušić, Marko Klafurić (Josh Robertson 81'), Mario Stuparić, Ivan Klafurić (Marko Tičarić 46'), Luka Rožić (Daniel Brajković 46')

Lomnica će svoje gostovanje u Zdencima Brdovečkim odraditi 12. svibnja.

U idućem kolu u Mičevec u subotu stiže PoOlet, dok će Ban Jelačić igrati kod Rakovca. U nedjelju Mraclin gostuje kod Vinogradara, Lomnica dočekuje TOP, a Turopoljac je u Kučama je domaćin Strmcu.