Fantastična četvorka: Slavili i Lukavec i Gradići i Odra i Dinamo, nezaustavljivi Hajduk zabio nova četiri komada

13.05.2021. / Damir Žbulj

Odličan posao odradili su i Lukavec i Gradići i Odra i Dinamo iz Odranskog Obreža u 27. kolu 4. NL Središte Zagreb.

Svi su upisali važne pobjede u borbi za što bolje pozicije na ljestvici.

Lukavec je u Bedekovčini slavio i 17. put ove sjajne sezone, ali razlika za vodećim Ravnicama je i dalje velikih osam bodova i sve je manje vremena za povratak u utrku za naslov prvaka. No, s druge strane, još je sedam kola do kraja i u igri je puno bodova.

Ivan Krpečanec načeo je mrežu Tondacha u 17. minuti, a prednost je početkom drugu dijela povećao Hrvoje Humeljak. Kapetan Luka Borković 20-ak minuta prije kraja zabija i treći gol, no ubrzo domaćin smanjuje zaostatak i dobiva nadu u povratak. Međutim, za konačnih 2:3 gol pada u sudačkoj nadoknadi i Lukavec je ipak slavio.

NK LUKAVEC: Nino Martin Luter, Marijan Grdenić, Domagoj Lagundžija, Mario Meter, Hrvoje Humeljak (Luka Kovačić 90'+1), Benito Elez (Josip Grdenić 53'), Luka Borković, Matija Ezgeta (Marin Tuka 74'), Dino Konjevod (Ivan Kaurin 53' / Niki Orešković 60'), Matej Puntarić, Ivan Krpečanec.

Gradići su deklasirali trećeplasirani Zagreb te su tako učvrstili svoje peto mjesto na tablici.

Bila je to fantastična utakmica domaćih, koji su prvo golovima Hajduka, Pralasa i Krstanovića poveli 3:0. Ipak gosti preko braće Medić krajem prvog i početkom drugog dijela unose kratkotrajnu neizvjesnost, koju nemilosrdno s nova tri komada otklanja nezaustavljivi Igor Hajduk, inače i daleko najbolji strijelac i igrač 4. NL Središte Zagreb.

Suparničke mreže tresao je čak 26. puta, sedam više od Dleska iz zabočke Mladosti.

Zagreb je zadnjih 20-ak minuta igrao bez isključenog Vinčića i nije niti zaslužio više od uvjerljivog poraza.

NK GRADIĆI: Matej Božurić, Filip Turkalj, Leo Đuđić (Marko Cindrić 86'), Igor Cindrić, Jurica Brdek, Josip Hrženjak, Stjepan Pralas (Marko Župetić 77'), Luka Krstanović (Vid Belčić 87'), Igor Hajduk (Mateo Janječić 84'), Ante Radoš, Patrik Vojnić.

Odra je do važnih bodova u borbi za opstanak stigla na gostovanju kod Stubice, a pomogao im je Dario Matuša, koji je u prvih pola sata zaradio dva žuta kartona.

Poveli su Odrani u osmoj minuti golom Kljajića, ali Stubica s igračem manje početkom drugog dijela dolazi do izjednačenja. Ipak, Filip Luter kapetanski, šest minuta prije isteka regularnog vremena, osigurava izuzetno vrijednu pobjedu.

NK ODRA: Duje Stojkić (Mate Zubak 46'), Josip Pavek, Noa Kovačić, Tomislav Adžaga, Jurica Rogić, Mijo Batarilo Ćerdić (Robert Pisačić 80'), Mateo Kljajić (Luka Pucketić 90'+2), Filip Luter, Haithem Hanachi, Dejan Debijađi, Ivan Kljujev (Luka Šuker 72')

Identičnih 1:2 bilo je i na gostovanju Dinama kod Croatije u Hrastju, sa sličnim razvojem rezultata. Ekipa iz Odranskog Obreža povela je u 19. minuti preko Tomislava Janječića, a domaćin u finišu prvog poluvremena zabija izjednačujući pogodak. Međutim, Danijel Savičić pola sata prije kraja postavlja konačni rezultat. Dinamo je finiš dvoboja odradio bez isključenog Jurilja, ali srećom nije to imalo utjecaja na ishod.

NK DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Zlatko Šolčić, Domagoj Halama (Ivan Fabijanec 77'), Karlo Rebernjak, Ivan Jurač, Antonio Lukić, Tomislav Janječić (Josip Ćorić 56'), Ivan Batinić, Danijel Savičić, Mamadou Papa Seck, Luka Klišanin (Deni Bencetić 67'), Stipe Jurilj.

U subotu se prvenstvo nastavlja domaćim susretom Lukavca i fenjeraša Banovca, Gradići igraju kod Zeline, Odra dočekuje Stražu, a Dinamu u goste stiže Tondach.