Erika Štefanić i Bernarda Mostarlić predvodile Udarnik do novog slavlja

16.10.2021. / Damir Žbulj

Još jednu sjajnu utakmicu odigrale su rukometašice velikogoričkog Udarnika te su zasluženo stigle i do svoje druge ovosezonske pobjede u 2. ŽRL Zapad.

U Gradsku sportsku dvoranu stigla je ekipa Karlovca, koja je utakmicu u neizvjesnosti držala u prvih 20-ak minuta. Imale su gošće u otvaranju susreta i prednost na semaforu, u jednom trenutku i dva pogotka (5:7), ali su Udarnice pod vodstvom trenera Darija Zrnića u finišu prvog poluvremena briljirale te su nezaustavljivom serijom od šest uzastopnih golova s 8:8 otišle na velikih 14:8 na poluvremenu.

Nastavile su domaće igračice sa sjajnom partijom i u nastavku, povećavale su razliku, poslije šest minuta igre u drugom dijelu bilo je i najvećih 'plus devet' (19:10), što je u potpunosti prelomilo ovaj dvoboj.

Udarnice su nakon toga kontrolirale utakmicu, a tek su u posljednjim minutama malo 'popustile' i dozvolile Karlovčanka da 'ušminkaju' poraz i dođu do konačnih 25:21.

Erika Štefanić sa sedam i Bernarda Mostarlić sa šest postignutih golova predvodile su pobjednice. Katarina Gujić i Magenreuter zabile su svaka po četiri pogotka, a po jednom su precizne bile Ana Cerovski, Anja Haramina, Ivan Fratnik i Andrea Antonić. Svoj doprinos dale su i Nika Obajdin, Lena Dunđerović, Nika Horvat, Anja Vučićević, Marta Miletić, Franka Gvardiol, Ana Kocet i Dora Sertić.

Najbolja je u karlovačkim redovima bila bivša igračica Udarnika Marija Kusanić s deset golova, ali to nije bilo dovoljno.

Udarnik nakon četiri kola ima dvije pobjede i dva poraza i u idućem nastupu putuje kod Liburnije u Opatiju.