Dinamovci slavljem u Odranskom Obrežu izbjegli pretposljednju poziciju, ali još uvijek nisu sigurni...

04.06.2023. / Damir Žbulj

Nogometaši Dinama iz Odranskog Obreža trebali su u posljednjem ovosezonskom kolu 3. NL Centar pobijediti Bistru kako bi izbjegli pretposljednju poziciju na ljestvici, koja vodi u niži rang natjecanja.

Taj cilj su na kraju ostvarili, Bistru su dobili 4:2, ostvarili su desetu pobjedu sezone i prestigli su Ravnice za jedan bod, što će možda biti i ključno.

Međutim, s obzirom na novu organizaciju natjecanja, kakva će biti sudbina Dinama ovisi o tome hoće li prvak 3. NL Centar Karlovac 1919 izboriti kroz kvalifikacije mjesto u višem rangu, odnosno, hoće li Zagorec iz Krapine, kojeg s klupe vodi Perica Vidak, u svom kvalifikacijskom dvoboju zadržati svoje mjesto u 2. NL, kako se zove jedinstvenom trećeligaško natjecanje u Hrvatskoj.

NK Trnje je u završnici sezone preuzeo Senad Harambašić, koji je do tada vodio Kurilovec, te je na kraju s dvije pobjede u posljednja dva dvoboja uspio ostati ispred Vidakovog Zagorca.

Situacija je poprilično komplicirana i neizvjesna, ali nije to ništa novo za hrvatska niželigaška natjecanja. I u konačnici, ako Karlovac ne izbori viši rang i ako Zagorec ispadne, onda se može dogoditi i da se u Odranskom Obrežu više neće igrati 3. NL Centar.

Za važno slavlje nad Bistrom prije svega je zaslužan Darko Vučić, koji je zabio hat-trick. Gostujuću mrežu je načeo u 16. minuti, drugi gol je zabio pola sata prije kraja, a za treći se pobrinuo pet minuta kasnije. Kereša je u 78. minuti smanjio zaostatak Bistre, ali je gol Bencetića u 87. minuti otklonio bilo kakve dvojbe. U samom finišu je Nakić postavio konačni rezultat.

U posljednjem kolu Lukavec je na svom terenu pobijedio HAŠK s 2:1 te je na najbolji mogući način proslavio završetak ove uspješne sezone i deseto mjesta na ljestvici.

-->>> [FOTO] Fešta za kraj sezone u Lukavcu!

Kurilovec je na oproštaju od prvenstvene sezone razočarao svoje navijače na Udarniku, u susretu s petrinjskom Mladosti. Jedini gol u 1:3 porazu zabio je Filip Turkalj u 72. minuti utakmice, kad je sve već bilo odlučeno.

Za Kurilovčane sezona još nije gotova, jer će u srijedu u Kobiliću od 18 sati igrati finale Kupa Grada Velike Gorice s Turopoljcem iz Kuča.