Dinamo-Hidrel namučio lidera, Buna 'kiksala' protiv Gaja

08.11.2022. / Damir Žbulj

Niti jedan od naših klubova s goričkog područja nije slavio u 11. kolu 1. ŽNL Istok. Posavec, Dinamo-Hidrel i Vatrogasac iz Kobilića su poraženi, a Buna i Turopolje su remizirali...

U nervoznom dvoboju kod Milke Trnine u Vezišću Turopolje je praktički čitavo drugo poluvrijeme igralo bez isključenog Adriana Perića i na kraju može biti zadovoljno što je ostalo 0:0, jer je domaćin imao u završnici propustio realizirati svoje prilike. Rezultat je na kraju realan, ali Turopolje polako gubi korak za vodećim Kloštrom.

Buna je propustila na svom travnjaku svladati pretposljednji Gaj, iako je posljednjih deset minuta imala brojčanu prednost, kao i vodstvo na poluvremenu, koje je trajalo sve do 61. minute.

Ekipa Borisa Konjevića je povela autogolom Mateja Benka iz 37. minute susreta, ali je Medverec pola sata prije kraja vratio stvari na početak. Završilo je 1:1 i Buna može žaliti za izgubljenim bodovima.

Dinamo-Hidrel je pružio sjajan otpor na gostovanju kod lidera, ali je Kloštar na kraju, sretno i spretno, slavio pogotkom Ivana Blaževića u 87. minuti susreta.

Vatrogasac je kod Rakovca poveo u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, strijelac je bio Antonio Ivkić. Međutim, početkom nastavka Grgoić zabija za izjednačenje, a 15-ak minuta prije kraja za potpuni preokret i konačnih 2:1 pobrinuo se Čerkez.

Posavec je kod Lonje poražen 2:0, a obra pogotka domaći su postigli u razmaku od samo tri minute. Pola sata prije kraja Ivoš je prvi svladao Kučana, dok je Karlo Severec ubrzo zapečatio sudbinu gostiju.

U 12. kolu, u subotu u 14 sati, Turopolje dočekuje Brcko, u Novo Čiče stiže Rakovec, a Buna gostuje kod Jelačića u Banovu. U nedjelju, također od 14 sati, Posavec dočekuje Dubravu, dok u Kobiliću gostuje Milka Trnina.