Danijela Mihaljević u neizvjesnoj završnici predvodila Goričanke do prvog slavlja, druga ekipa Udarnika uvjerljiva u Križu

18.10.2021. / Damir Žbulj

U trećem kolu 3. HRL Središte za djevojke prve pobjede su upisale i rukometašice Gorice i druga ekipa Udarnika, koji sudjeluje u ovom natjecanju sa svojim mladim nadama.

Goričanke su u Gradskoj sportskoj dvorani s 25:24 dobile drugu ekipu Dugog Sela, kluba koja uspješno s prvom ekipom igra u najvišem rangu hrvatskog klupskog ženskog rukometa.

U izuzetno izjednačenoj utakmici igračice Gorice su na poluvremenu imale minimalnu prednost, ali su gošće u nastavku okrenule rezultat u svoju korist i u jednom trenutku imale i tri pogotka viška. Ipak, ekipa koju s klupe vodi Filipa Merić uspjela je u posljednjih 20-ak minuta uhvatiti priključak i u samom finišu doći do zasluženog slavlja.

Briljirala je Danijela Mihaljević, koja je u mrežu suparnica utrpala devet lopti, a trenutno je s 29 pogodaka u tri susreta i vodeća na listi najefikasnijih igračica lige.

Maja Đuričić je precizna bila četiri puta, Katarina Brzović je dodala tri gola, po dva su zabile Ivana Tolić, Klara Nedić i Lukrecija Čurek. Sara Trešćec, Nika Vajdić i Sara Sremić postigle su po jedan pogodak, a istaknula se i Iva Ivčić među vratnicama. Svoj doprinos su dale i Helena Katalinić, Mia Kovačić, Veronika Vnučec, Tara Troha, Matea Conjar i Lorena Češković.

Druga ekipa Udarnika je kod Trnine u Križu bila uvjerljiva i do prve pobjede je stigla s 33:24.

No, utakmica je u potpunosti prelomljena tek u završnih desetak minuta, kad su Udarnice slomile otpor domaćih igračica. Nera Butković i Nika Obajdin predvodile su napad sa sedam postignutih golova svaka. Antea Čičak zabila je pet pogodaka, Tea Begić dodala je četiri, a Rafaela Krilčić tri komada. Sara Tatarević i Iva Štefan precizne su bile dvaput, a Lucija Horvatić, Lea Bošković i Ana Jozinović pogađale su domaću mrežu po jednom. U slavlju su sudjelovale i Tea Koleš, Tea Koleš i Nika Škarpa.

U četvrtom kolu Gorica gostuje u Petrinji, dok će druga ekipa Udarnika trenera Josipa Mesnika igrati doma protiv Moslavine.