Četiri komada Kurilovca kod Save u Strmcu jedva dovoljno za sva tri boda

20.03.2023. / Damir Žbulj

Nakon što je u prošlom kolu Lukavec teško oštećen u Strmcu, nogometaši Kurilovca ipak nisu dopustili da se ponovi ista priča.

Ekipa Senada Harambašića imala je početkom drugog poluvremena i tri pogotka viška, na kraju je uspjela zabiti čak četiri pogotka i to je jedva bilo dovoljno da se osvoje sva tri boda...

Sjajno su Kurilovčani otvorili dvoboj i već u 12. minuti u strijelce se upisao Vito Pezo. Na isteku prvih pola sata Ivan Pušić je povećao prednost, a na samom početku drugog poluvremena je mrežu domaćih pogodio i Stjepan Završki.

Međutim, tada je krenula Sava...

Moštak u 55. minuti smanjuje zaostatak, a Horvatinec 20-ak minuta prije kraja zabija za povratak neizvjesnosti.

I tko zna kako bi ova utakmica završila da Završki, praktički već u idućem napadu, svojim drugim pogotkom nije vratio na dva razlike.

Jer, desetak minuta prije kraja umiješao se i sudac Ante Maleš, koji je svirao kazneni udarac za domaće. Ipak, gol s bijele točke Plojović-Beriše nije imao utjecaja na završni ishod. Ostalo je 3:4 i Kurilovčani su se kući vratili pjevajući.

Imali su gosti prigovora na suđenje, trener Harambašić je u završnici zbog iskazanog nezadovoljstva 'zaradio' i javnu opomenu, ali srećom ovaj put je bolji suparnik na kraju i pobijedio.

Na vratima je u ovom susretu bio Leon Išek, a u početnoj postavi još i Filip Turkalj, Đevad Selman, Antonio Bakula, Vito Pezo, Ivan Bolješić, Mijo Šarić, Stjepan Završki, Matej Resler, Antonio Ćosić i Ivan Pušić. Priliku su u završnih 20 minuta dobili i Luka Artuković, Vilim Blagoev te Ivan Knežić, a u finišu i Marko Ivković.

U idućem kolu Sava gostuje u Odranskom Obrežu kod Dinama u derbiju začelja, Lukavec napokon igra doma, protiv Vrbovca, nakon četiri uzastopna gostovanja u nastavku sezone, dok na Udarnik dolazi Vrapče.