Čak 46 komada u mreži 'fenjeraša': Ceković brojao do 13, raspucana Gorica potvrdila razliku u klasi

28.04.2024. / Damir Žbulj

Protiv najslabije ekipe ovosezonske Paket24 Premijer lige i već davno 'otpisanih' Ribola Kaštela rukometaši Gorice nisu imali nikakvih problema u posljednjem domaćem dvoboju prije odlaska na odmor...

Velika razlika na kraju je očekivana, ali ne viđa se svaki dan da netko zabije čak 46 golova...

Predvodio je kapetan Hrvoje Ceković s 13 golova iz 14 pokušaja, uz svih šest realiziranih sedmeraca. Briljirao je i Juro Čakarić sa sedam komada, uz tek jedan promašaj, dok su savršen učinak imali i Rok Malin i Matej Svržnjak, koji su mrežu gostiju tresli pet puta. Pet golova dodao je i Vid Starčević, također uz tek jedan promašaj, pet je zabio i Jakov Dujić, dok su po dva dodali Kajo Cikatić, Ivan Laljek te mlada gorička nada Zvonimir Turkalj.

Vratar Marin Sorić imao je deset obrana, dok je Mislav Turčić imao tri uspješne intervencije, od čega i jedan sedmerac.

U prvih 20-ak minuta vodila se izjednačena borba i Gorica nije uspjela stvoriti neku značajniju prednost. Ipak, u finišu prvog dijela ekipa Mateja Miškovića odlazi na šest razlike i tu je već bilo jasno u kojem će smjeru otići ovaj dvoboj. U nastavku su domaći potvrdili razliku u kvaliteti te su nastavili 'puniti' suparničku mrežu, dok se rezultat nije zaustavio na 46:33.

Prvo ime poraženih bio je Karlo Čajić s 11 golova, Vujičević je dodao devet, ali sve u svemu premalo za neki ozbiljniji otpor.

Gorica je zadržala mjesto na vrhu Lige za ostanak, a u posljednjem kolu na rasporedu je gostovanje u Križevcima kod KTC-a.