Budimir namjestio nišanske sprave prije dolaska Modrića i Reala

07.01.2021. / Damir Žbulj

Velikogorički nogometni internacionalac i hrvatski reprezentativac Ante Budimir zabio je novi pogodak za svoju Osasunu.

Na gostovanju kod trećeligaša Olota klub iz Pamplone osigurao je svoje mjesto u šesnaestini finala Kupa kralja, a Budimir je bio strijelac drugog gola u 0:3 slavlju...

Jony je u 65. minuti ubacio, a Budimir glavom pogodio mrežu domaćina.

Za početnu prednost se pobrinuo Oier već u drugoj minuti utakmice, a konačni rezultat postavio je Barja u prvoj minuti sudačke nadoknade vremena, iz kaznenog udarca.

Budimira je u 72. minuti zamijenio Llavas, a članu Vatrenih to je prvi zgoditak u novoj kalendarskoj godini.

Ove sezone u LaLigi u dresu Osasune se dva puta upisao u listu strijelaca, a posebno će pamtiti i gostovanje u Turskoj sredinom studenog prošle godine, kad je 29-godišnji napadač zabio svoj prvijenac za Hrvatsku.

Budimira u subotu čeka veliki izazov, u goste mu stižu Luka Modrić i drugoplasirani madridski Real. Osasuna je trenutno na pretposljednjoj poziciji španjolske Primere, u zadnja tri nastupa je tri puta remizirala, proteklog vikenda na teškom gostovanju kod četvrtog Real Sociedada.