Bošnjak sjajnim vremenom uzeo i cestovni naslov, Nina Vuković juniorska viceprvakinja Hrvatske na 10 Km

18.10.2020. / Damir Žbulj

Najbolji velikogorički atletičar i višestruki osvajač titule najboljeg sportaša našeg grada, Dino Bošnjak, u svoju je kolekciju zlatnih medalja i naslova prvaka Hrvatske dodao i ovogodišnju na 10 kilometara u cestovnom trčanju.

Zaprešić i AK Fit bili su domaćini pojedinačnog i ekipnog prvenstva Hrvatske, a Dino je s fantastičnim vremenom 30:36 bio najbrži, ispred Petra Bratulića iz zagrebačkog Agrama (30:39) i mladog Karla Cibona iz AK Moslavina iz Kutine, koji je s 31:12 postavio nacionalni rekord u konkurenciji mlađih seniora.

Bruno Škrinjarić iz Maraton kluba Velika Gorica cestovnu dionicu od 10 kilometara istrčao je u svom najboljem vremenu 33:41, što je bilo dovoljno za 18. mjesto.

MKVG su predstavljali i Martin Pečnik (39:02) i Josip Martinović (39:39), koji su također srušili osobne rekorde na ovoj dionici.

Sjajna je bila Nina Vuković, koja je s vremenom 40:15 osvojila titulu juniorske viceprvakinje Hrvatske. Tina Šmid iz zagrebačkog Agrama je dominantno uzela zlato s 36:22.

Lana Pečnik je među seniorkama 10 kilometara istrčala za 46:10, a Sanja Klarin 51:21, što su im također osobni rekordi.

BRONCA ZA TONČINIĆA

Noa Tončinić (AK VG) je kod mlađih juniora na pet kilometara osvojio brončanu medalju (16:41), dok je njegov klupski kolega Borna Čeran s vremenom 17:13 bio šesti.

Boje AK Velika Gorica branila je i Hana Tašaković, koja je kadetsku utrku na tri kilometra završila na osmoj poziciji s vremenom 11:11. Odmah iza nje kroz cilj je prošla Tena Petračić (11:21) iz Maraton kluba Velika Gorica. Sudjelovale su i Ema Vuković (12:09), Zeta Obradović Hećimović (12:09), Iva Papak Karlović (12:19), Livia Debelić (12:24), Tena Martinec (12:34), Lucija Sever (13:07), Lucija Breljak (13:16), Tara Petračić (13:19) i Brigita Grčić (13:31).

U muškoj konkurenciji na istoj utrci Ivan Toma Aščić (MKVG) je s vremenom 12:17 zauzeo 14. mjesto.

Kod mlađih juniorki je Anja Petračić (MKVG) u utrci na 5 km osvojila 11. mjesto s vremenom 23:05.

Ovo je bila i uvertira za sljedeće službeno atletsko klupsko natjecanje, a to je pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu, koje će se održati 7. studenog u Varaždinu.

(Foto: Hrvatski atletski savez)