Atiemwen i Zenko srušili Lučko, Dvorneković predvodio veliko slavlje u svlačionici!

24.03.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice nastavili su novom pobjedom svoj pohod prema HT Prvoj ligi! Pred svojim navijačima u 23. kolu, na početku posljednjeg kruga prvenstva, svladali su tradicionalno neugodno Lučko s 2:0, a nakon poraza Dugopolja od Solina prvom pratitelju pobjegli su na četiri boda!

Nigerijac Iyayi Atiemwen probio je obranu gostiju u 20. minuti, dok je 20-ak minuta prije kraja mladi Adrian Zenko zabio za potvrdu velikog slavlja Goričana.

Iduće kolo igra se već u srijedu, a ekipa Ivana Preleca gostuje upravo kod Solina, koji je pomogao Gorici pomalo i iznenađujućom pobjedom kod Dugopolja.

U preostalim susretima 23. kola Sesvete i Hrvatski dragovoljac odigrali su 2:2, Dinamo II je s 2:0 nadigrao Šibenik, Hajduk II je kod kuće izgubio od Novigrada 0:1, dok je Varaždin s 2:0 svladao Kustošiju.

Vodeća druga ekipa Dinama i dalje je na vrhu, ali nema pravo napredovanja među prvoligaše pa Gorica i dalje čvrsto drži poziciju koja izravno vodi u najviši rang hrvatskog klupskog nogometa.