Astafei u završnici spasio Goricu poraza u Solinu

28.03.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice osvojili su u 24. kolu Druge lige važan bod na neugodnom gostovanju kod Solina, ekipe koja je u prošlom kolu svladala Dugopolje. Junak je bio novopridošli Rumunj Victor Astafei, koji je za konačnih 1:1 zabio iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti dvoboja na stadionu uz Jadro.

Trener Goričana Ivan Prelec ponovno je malo 'ispremiješao' početnu postavu u odnosu na dvoboj s Lučkom u subotu na Gradskom stadionu, Ljubisavljević se vratio u sastav nakon odslužene suspenzije zbog žutih kartona, a priliku su od prve minute dobili Špičić, Milanović, Dvorneković, Sedlaček i Astafei, koji se još jednom potvrdio kao pravo pojačanje za velikogorički sastav.

Domaćin je do prednosti stigao na isteku prvih pola sata igre preko Ivana Mastelića i pozitivan rezultat čuvao je sve do same završnice, kad se ukazao Astafei i novim pogotkom spasio Goričane poraza. U trećoj minuti sudačke nadoknade realizirao je kazneni udarac, nakon starta na Dvornekoviću, koji je razljutio Solinjane. Njihov trener Mirko Labrović zaradio je isključenje zbog ulaska u teren i vrijeđanja sudaca.

Dugopolje je u ovom kolu slavilo na gostovanju kod Hrvatskog dragovoljca te je njihov zaostatak za drugoplasiranom Goricom sada dva boda. Vodeći je i dalje Dinamo II, koji je minimalno slavio kod Lučkog, no, druga ekipa Modrih ionako nema pravo napredovanja među prvoligaše.

Varaždin je upisao bitnu 1:0 pobjedu kod Novigrada, Kustošija je s 4:0 nadigrala Sesvete, a Hajduk II je s 2:0 svladao Šibenik.

U idućem kolu Gorica je u utorak 3. travnja domaćin Hrvatskom dragovoljcu s početkom u 16.30 sati.