Zbog prelaska na crveno devet pješaka dobilo upozorenja! Policija utvrdila 18 prometnih prekršaja
Tijekom protekla dva dana PP Velika Gorica je od 8 do 16 sati na svome postajnom području, a temeljem plana, provela je preventivno-represivnu akciju „Zaštita pješaka“, te tom prilikom utvrdila 10 prekršaja vezano za akciju. Devet prekršaja počinili su pješaci, dok je u nepropuštanju pješaka zatečen jedan vozač.
- Bilo je 9 prekršaja prolaska pješaka na crveno svijetlo na pješačkom semaforu, a za što su pješacima izdana pisana upozorenja. Također, 1 prekršaj nepropuštanja pješaka od strane vozača na obilježenom pješačkom prijelazu-izvijestili su iz policije.
Također je tijekom akcije utvrđeno još 8 prometnih prekršaja ne vezano za akciju pa se broj ukupnih prekršaja u dva dana popeo na 18.
-Tijekom provođena akcije nije bilo prometnih nesreća navedene skupine sudionika-kazali su u policiji.
Bapče prvi put u povijesti proslavilo Dan mjesta i svog sveca zaštitnika: Želja je izgradnja kapelice, a prioritet krovište na Domu
Misa zahvalnica goričkih maturanata: Zahvalili na znanjima koja su stekli i molili za uspješan nastavak životnog puta
Zagrebačka obilaznica dobiva treći vozni trak: Rasterećenje prometa za cijelu županiju
Otvorena izložba i predstavljena monografija o 150 godina DVD-a Velika Gorica
Vukomerić domaćin Festivala energije u permakulturi: OGANJ 2026. donosi konkretna rješenja za održivu budućnost
Šćitarjevo u znaku plesa: Održana 5. Plesna revija “Svibanj u Andautoniji”