Vlada proglasila kraj epidemije koronavirusa, maske više nisu obavezne niti u zdravstvenim ustanovama
11.05.2023. / Ivana Ćurić
Vlada Republike Hrvatske na današnjoj sjednici donijela je odluku o proglašenju prestanka epidemije bolesti COVID-19. Ukidaju se mjere Stožera civilne zaštite. Testiranje na koronavirusa više neće biti obavezno, kao niti nošenje maski u zdravstvenim i ustanovama socijalne skrbi.
Od prvoga slučaja u veljači 2020., u našoj se zemlji zarazilo više od 1.273.000 ljudi,a po evidenciji umrlo je 18.213 osoba.
-Važno je da iz ove velike zdravstvene ugroze, najveće pandemije u zadnjih 100 godina, izvučemo pouke u daljnjim suočavanjima s potencijalnim krizama ovoga tipa-poručio je premijer Plenković i dodao da će Hrvatski zavod za javno zdravstvo objaviti nove preporuke kako se ponašati u novim okolnostima u vezi toga virusa.
Zadnje objavljeno
Mon Ami uvršten u najprestižniji svjetski gastronomski vodič, MICHELIN Guide
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"