Velikoj Gorici više od 65 milijuna eura bespovratno za izgradnju tri nove škole i dogradnju postojećih!
Ministarstvo znanosti, obrazovanja i mladih donijelo je Odluku o dodjeli više od 65 milijuna eura bespovratnih sredstava za izgradnju tri nove škole – Kurilovec, Pleso/Rakarje i Šćitarjevo – te dogradnju dviju postojećih škola u Novom Čiču i Vukovini.
Iz Nacionalnog plana otpornosti i oporavka financirat će se dogradnja OŠ Novo Čiče, s 3,4 milijuna eura kao i rekonstrukcija i dogradnja OŠ Vukovina i to s 9,9 milijuna eura.
Za izgradnju tri nove škole čija je izgradnja najavljena također su odobrena sredstva iz NPOO-a i to za školu u Kurilovcu 25 milijuna eura, za školu Rakarje/Pleso 22,7 milijuna eura te za školu u Ščitarjevu 4,8 milijuna eura.

-Ovim velikim ulaganjima stvaramo uvjete za jednosmjensku nastavu i još kvalitetnije obrazovanje za naše učenike – istaknuo je gradonačelnik Ačkar naglasivši kako je ovo velik dan za školstvo u Velikoj Gorici.
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!
TKD Velika Gorica među najboljima u Europi: Fantastična Lejla Lea Kajfeš brončana na kontinentalnom klupskom prvenstvu, Paula Kučiš i Matej Turković sjajni peti!
Svojevremeno najmlađi debitant u povijesti Rijeke stigao u Goricu
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica