Velikogoričkom Veleučilištu odobreno izvođenje stručnog kratkog studija Digitalne tehnologije
Veleučilište je, nakon uspješno završenog postupka inicijalne akreditacije, dobilo dopusnicu za izvođenje stručnog kratkog studija Digitalne tehnologije od strane Agencije za znanost i visoko obrazovanje. Planirani početak izvođenja nastave je u ovoj akademskoj godini 2024./2025.
Studij mogu upisati svi oni koji su završili srednju školu, neovisno o tome jesu li položili državnu maturu.
Nakon završenog kratkog studija, polaznici mogu nastaviti visokoškolsko obrazovanje. Stručni kratki studij Digitalne tehnologije traje 4 semestra, a nakon završetka studenti su osposobljeni za sigurnu i kritičku upotrebu informacijsko-komunikacijske tehnologije za rad u osobnom, poslovnom i društvenomu životu i komunikaciji – istaknuli su iz Veleučilišta Velika Gorica.
Uz teoriju, studentima je kroz prasku omogućeno stjecanje praktičnog iskustva u radu s digitalnim sustavima.
Stručni kratki studij Digitalne tehnologije nudi specifična znanja i vještine a glavni mu je cilj odgovoriti na suvremene izazove i potrebe tržišta rada.
Drugo izdanje Memorijala Dorian Dimač u petak u Obrezini
Turopoljsko-posavska liga u subotu stiže u Drnek: Vodeći Kučani igraju s domaćinom, neporažena Čička Poljana u derbiju protiv Jagodnog
Od zastoja srca do obaranja Guinnessovog rekorda: Pizza majstor Elvis Todorovski ostvario životni san
Radionica tradicijskih glazbala: Zasviraj gajde uz Stjepana Večkovića u Gradićima
Velikogoričanin Bruno Mikolaš izabran za zamjenika predsjednika Savjeta mladih Zagrebačke županije
Srpanjski susreti u Šćitarjevu uz nastupe KUD-ova i besplatne porcije pečenog vola