Udruga 153. brigade HV-a proslavila 19. rođendan: 'Čuvamo uspomenu na naše umrle i poginule branitelje'
Udruga pripadnika 153. brigade HV Velika Gorica proteklog je tjedna proslavila svoj 19. rođendan na kojemu se u veselju okupio veliki broj pripadnika.
No kako i sami branitelji ističu, iako se rado odazivaju obljetnici osnutka udruge, brojka okupljenih iz godine u godinu pada jer sve veći broj pripadnika napušta ovaj svijet, ponajviše zbog raznih zloćudnih bolesti koje odnose živote te generacije koja je nakon tisućljetne borbe za neovisnost izborila hrvatsku slobodu.

-Obilježavanje 19. godina osnutka Udruge pripadnika 153. brigade HV Velika Gorica kao izraz želje na promicanju vrijednosti Domovinskog rata posebno čuvanja uspomene na poginule i umrle branitelje. Isto tako zahvala Gradu Velika Gorica na čelu sa gradonačelnikom Draženom Barišićem i zamjenicima i svim suradnicima grada na realizaciji programa- kazao je predsjednik Udruge, Ivan Zagorac, dok je u ime Grada na proslavio bio zamjenik Ervin Kolarec.

Galerija slika
Grozdovi vinogradari na stručnom putovanju u Bizeljsko: Učenje, degustacije i jačanje prekogranične suradnje
HEP za petak najavio nastavak radova u Velikoj Buni
Međunarodna nagrada Turističkoj zajednici Zagrebačke županije, posebno istaknut prekogranični projekt "InterWine"
FOTO: Počela ugradnja prvog betonskog nosača budućeg Selečkog mosta
Osnovnoj školi Nikole Hribara odobren novi Erasmus+ projekt "Misli zeleno, djeluj zajedno"
Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!