U Zagrebačku županiju stižu Mobilne ambulante, za dostupniju zdravstvenu zaštitu u ruralnim područjima
U prostorijama Ministarstva zdravstva potpisan je tripartitni Sporazum o davanju vozila mobilnih ambulanti na uporabu i korištenje. U sklopu provedbe projekta „Mobilne ambulante“, Ministarstvo zdravstva nabavlja 33 vozila mobilnih ambulanti opće/obiteljske medicine za 25 domova zdravlja u Republici Hrvatskoj, a jedno vozilo mobilne ambulante osigurano je i za Dom zdravlja Zagrebačke županije.
Sporazum je, uz ministricu zdravstva Irenu Hrstić i ravnatelja Doma zdravlja Zagrebačke županije Većeslava Bergmana potpisao zamjenik župana Ervin Kolarec, koji je istaknuo važnost mobilnih ambulanti za stanovnike u ruralnim područjima Zagrebačke županije.

„Vjerujem da će se uvođenje mobilne ambulante pokazati jednako uspješnim kao što se to pokazalo i s uvođenjem mobilne ljekarne koja je itekako dobro prihvaćena među našim stanovnicima“, rekao je Kolarec, zahvalivši ministarstvu na osiguravanju sredstava za nabavu vozila.
Ministarstvo zdravstva u suradnji sa županijama i domovima zdravlja uspostavlja sustav mobilnih ambulanti koji će obuhvatiti gotovo 80% ruralnih, otočnih i teško dostupnih područja. Timovi sastavljeni od liječnika, medicinskih sestara i vozača bit će opremljeni za obavljanje osnovnih pregleda, propisivanje terapije i recepata te za kućne posjete pacijentima koji se zbog zdravstvenog stanja ne mogu samostalno kretati. Završetak provedbe projekta predviđen je u roku od 14 mjeseci.
(Zagrebačka županija)
Turopoljsko-posavska liga stiže u Kuče: Aktualni prvaci u velikom derbiju dočekuju Lazinu
Vrućina ne popušta: Temperature u Velikoj Gorici idućih dana iznad 35 °C, Crveni križ poziva građane na oprez
Medicinski centar Gorica otvorio pulmološku ambulantu, vodit će je dr. Ante Rebić
Večeras pogledajte film „Fanfare“ pod vedrim nebom na Tuđmancu
Visoke temperature nisu ih zaustavile: Volonteri očistili poluotok i južnu obalu jezera Čiče
Krenule prijave za StartupVG: Prilika za razvoj inovativnih poslovnih ideja